Vyrovnaná bitva nakonec patří Havířovu

Datum:
10. 3. 2024

Třetí celek extraligové tabulky přijel do Hradce Králové značně oslaben, hned tři hráči ze základní sestavy Havířova nemohli kvůli zranění do pátečního utkání nastoupit. Povoláni tak byli Izraelec Itay Avivi a padesátiletý bývalý reprezentant Marek Čihák.

Do první dvouhry naskočil právě havířovský veterán a v ní vyzval o 25 let mladšího Tibora Špánika. Přestože Čihák několikrát ukázal, že má zkušeností na rozdávání, na naši jedničku to nestačilo. Špánik zvítězil 3:1 a poslal náš tým do vedení 1:0. Velmi rychle však srovnal na 1:1 Jan Valenta, když si poradil s Felipem Olivaresem poměrem 3:0 na sety.

Další vedení se nerodilo jednoduše. Vlastimil Buben proti Avivimu měl za nepříznivého stavu 1:2 na sety a 4:8 na míčky na kahánku. Nakonec se ale dokázal vrátit do zápasu a po úspěšně zvládnuté páté sadě jsme vedli 2:1. Nicméně vzápětí opět úřadoval v havířovském dresu Valenta, který porazil Špánika a znovu srovnal stav zápasu, tentokrát na 2:2.

Vše tedy rozhodla pátá dvouhra mezi Olivaresem a Čihákem. V prvním setu Čihák odvrátil 3 Olivaresovy setboly za sebou, což domácího hráče značně znervóznilo. Druhou sadu opět rozhodovala koncovka, tentokrát obzvláště dlouhá. Olivares nevyužil dalších 6 setbolů a Čihák po výhře 19:17 vedl 2:0 na sety. Ve třetím setu už sice Olivares dokázal proměnit svůj setbol a snížil na 1:2, nicméně Čihák už další drama nepřipustil a vybojoval pro Havířov 3 body do extraligové tabulky.