Špánik zaskočil Širučka, triumfu HB Ostrov ale nezabránil

Datum:
2. 3. 2024

Na vydařený výkon proti TTC Ostrava 2016 navázal Tibor Špánik i v utkání s HB Ostrov Havlíčkův Brod. Proti extraligové jedničce Pavlu Širučkovi se díky aktivní a odvážné hře dostal až do páté sady. V ní se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Špánik vedl 5:0, pak rázem prohrával 5:7 a nakonec set dospěl do stavu 9:9. K překvapivému výsledku pomohlo i Širučkovo zkažené podání a náš tým šel do vedení 1:0.

Do druhé dvouhry Radek Skála nastoupil nabuzen Špánikovým úspěchem a proti Tomáši Treglerovi si vypracoval 6 setbolů. Všechny ale Tregler odvrátil a zkušeně zvládl koncovku i dalších dvou setů. Srovnal tak stav utkání na 1:1.

Felipe Olivaresovi sobotní utkání vůbec nesedlo. Přestože Tomáše Martinka v první polovině soutěže porazil, v sobotu byl tím, kdo tahal za kratší konec a prohrál 1:3. Nepříznivý vývoj už nedokázal zvrátit ani Tibor Špánik. Přestože i proti Treglerovi hrál velmi dobře, soupeř dokázal přijít na taktiku, která ho dovedla k výhře. Havlíčkův Brod tedy nakonec slavil vítězství 3:1.