Špánik dovedl A tým k výhře nad KT Praha

Datum:
30. 9. 2023

Naši hráči v tomto týdnu odehráli dvě venkovní extraligová utkání. Jejich prvním soupeřem byl ve středečním souboji dosud neporažený celek SKST Havířov. Trenér Michal Lebeda ml. poslal do zápasu sestavu: Tibor Špánik, Vlastimil Buben a Radek Skála. Začátek utkání vyšel lépe hráčům Havířova, kteří se poměrně rychle dostali do vedení 2:0. Skóre snížil až Radek Skála, který si po pětisetové bitvě s Malajsijcem Chee Feng Leongem připsal první výhru v hradeckém dresu. Do čtvrtého zápasu vystřídal trenér Lebeda Bubna za Olivarese, nicméně ani tato změna nepomohla stav utkání zvrátit, a tak Havířov zvítězil 3:1.

Ze středeční prohry se však naši hráči dokázali rychle oklepat. V pátek skvěle zahájili duel s KT Praha, když si po výhrách Špánika a Olivarese vypracovali slibné vedení 2:0. I přes to se hráči pražského KT dokázali vzchopit a srovnali stav na 2:2. V rozhodující páté dvouhře ale Špánik skvěle zvládl vypjaté chvíle, porazil Martina Koblížka a postaral se o druhou výhru našeho týmu v letošní sezóně.

V tabulce nám zatím patří třetí příčka a v pátek 13. října přivítáme na domácím stole SKST Liberec.

SKST TESLA Batteries Havířov – TJ Sokol PP Hradec Králové 3:1

Jan VALENTA – Tibor ŠPÁNIK 3:0 (9,10,9), Šimon BĚLÍK – Vlastimil BUBEN 3:1 (5,-6,3,8), CHEE Feng Leong – Radek SKÁLA 2:3 (11,-7,7,-7,-9), Jan VALENTA – Felipe OLIVARES 3:1 (12,8,-9,5)

KT Praha – TJ Sokol PP Hradec Králové 2:3

Martin OLEJNÍK – Tibor ŠPÁNIK 1:3 (9,-10,-2,-3), Martin KOBLÍŽEK – Felipe OLIVARES 1:3 (4,-5,-5,-5), Filip DELINČÁK – Radek SKÁLA 3:1 (7,-7,11,10), Martin OLEJNÍK – Felipe OLIVARES 3:0 (9,10,9), Martin KOBLÍŽEK – Tibor ŠPÁNIK 2:3 (-9,-4,5,5,-6)