Ligový víkend: Vítězná premiéra Tomohira Sunagawy!

Datum:
5. 3. 2023

A tým SVS zakončil základní část Extraligy žen souboji s hodonínskými družstvy. V sobotu naše hráčky zdatně vzdorovaly lídru tabulky Hodonínu A, kterému podlehly po boji 4:6. V neděli si naopak s přehledem poradily s předposledním Hodonínem B 6:1 a v konečném pořadí obsadily 7. místo. V play off změříme síly s TJ Ostrava KST.

Šňůru šesti výher v řadě má na svém kontě po uplynulém víkendu béčko žen v 1. lize. Po jednoznačném vítězství 9:1 proti Hodonínu C se holky předvedly i v utkání s Moravskou Slavií Brno, kterou nakonec zdolaly 6:4. Před závěrečnými dvěma koly tak našemu týmu v tabulce aktuálně patří 4. příčka.

S Moravskou Slavií Brno o víkendu svedli velmi vyrovnaný duel i hráči prvoligového B týmu mužů. Za nerozhodného stavu 8:8 zvládli klíčové zápasy Miloš Šlapák i Dan Janovský, čímž zajistili výhru našeho družstva poměrem 10:8. Skvělý výkon v tomto utkání předvedl i Matyáš Lebeda, který přispěl 3,5 body. V neděli už však naši hráči museli sklonit hlavy před celkem TJ Agrotec Hustopeče, jemuž podlehli 5:10. Před nadcházejícím výjezdem na sever Moravy okupuje B tým klidný střed tabulky, tedy přesněji 6. pozici.

Svůj debut v hradeckém dresu si odbyl Tomohiro Sunagawa a hned měl lví podíl na remíze 9:9 našeho céčka v druhé lize. Proti Slezanu Opava se Tomohiro, stejně jako Adam Hušek, postaral o 3 body. V neděli se naopak ve skvělém světle předvedl Martin Truněček, který proti Ostravě D, jak se říká, „položil čtyřku“. I toto utkání nakonec dopadlo smírně 9:9 a céčko se po uplynulém víkendu v tabulce s přehledem drží na čtvrté příčce.