Ligové statistiky 2022/23

Datum:
3. 5. 2023

Pro zkrácení čekání na páteční Superfinále Extraligy mužů 2022/2023 jsme si pro vás připravili statistické ohlédnutí za uplynulou ligovou sezónou. Kromě následujícího shrnutí si můžete prohlédnout i přiložený graf, který u každého hráče/hráčky ukazuje počet odehraných utkání v základní části jedné z ligových soutěží a dosaženou úspěšnost.

Už potřetí za sebou zakončila Hana Kubátová sezónu jako 5. nejlepší hráčka Extraligy žen. V letošním ročníku měla Hanka po 59 odehraných dvouhrách úspěšnost 74,58 % a její nejdelší série bez prohry činila 12 výher v řadě.

Svou nejlepší prvoligovou sezónu letos prožila Tereza Jirásková, když v druhé nejvyšší ženské soutěži dominovala jak žebříčku dvouher, tak žebříčku čtyřher. V singlu dosáhla Tereza neuvěřitelné úspěšnosti 94,59 % a recept na ni dokázala najít pouze Karolína Jaroňová z AC Sparta Praha. Mezi 10 nejlepšími hráčkami 1. ligy se ještě na 9. místě umístila Terezie Sazimová (60,98 %), která s Terezou Jiráskovou tvořila nejsilnější deblovou dvojici.

V 1. lize mužů byl tahounem B týmu Vlastimil Buben, který se v prvoligovém žebříčku umístil na 7. místě s celkovou úspěšností 73,44 %. Klíčovými body Vlasta přispíval i ve čtyřhře, kde byli společně s Milošem Šlapákem 3. nejsilnějším párem celé soutěže.

Na závěr jsme si nechali ze statistického hlediska nejšťavnatější materiál, jímž byly výkony C týmu v 2. lize mužů. Samotný začátek soutěže se Céčku povedl na výbornou, když do nové sezóny vstoupilo sérií 9 utkání bez porážky. Úkazem, který se jen tak nevidí, je obdivuhodná bilance Michala Lebedy ml.: 29 výher a jediná porážka (s Petrem Dvořákem z TJ Sokol Jaroměř-Josefov 2). S úspěšností 96,67 % patří Michalovi 1. místo mezi hráči s více jak 22 a méně jak 44 zápasy, čímž předčil například i Filipa Delinčáka z extraligového týmu TTC Ostrava 2016.  Skvělými procenty se mohou taktéž pyšnit 3. a 7. nejlepší hráč celé soutěže Dan Janovský (85,71 %), resp. Tomáš Hort (75,51 %). Do posledních šesti utkání zasáhla i naše japonská akvizice Tomohiro Sunagawa. Tomohiro si v druhé lize vedl velmi slušně, když v 17 zápasech zaznamenal 8 výher, jeho úspěšnost tedy činila 47,06 %.