Ligové kolo: Důležitá extraligová výhra v Břeclavi

Datum:
6. 11. 2023

Svou neporazitelnost i nadále drží hráčky prvoligového B týmu SVS. V sobotním utkání si na domácí půdě hladce poradily s SK Dobré B 9:1, a připsaly si tak 5. výhru v řadě.

Mužské béčko v 1. lize odehrálo dva téměř čtyřhodinové maratony. V sobotu náš tým v Hradci přivítal silné B družstvo El Niňa, kterému dlouho vzdoroval. Výborný výkon předvedl zejména Michal Lebeda ml., který si při svém debutu v letošní sezóně připsal dvě výhry. I přesto si však soupeři nakonec do hlavního města odvezli výhru 10:7. Nedělní souboj s céčkem El Niňa měl být jasnou záležitostí ve prospěch našich hráčů, ale po obou prohraných čtyřhrách se situace značně zkomplikovala. Ve dvouhrách se nám už naštěstí průběh utkání podařilo otočit, především díky dvojici Vlastimil Buben a Matyáš Lebeda. Oba hráči zařídili 4 body a nečekaná bitva pro nás skončila vítězstvím 10:6.

Druholigový C tým o víkendu absolvoval výjezd do Orlové a Ostravy. V Orlové sbíral zkušenosti Jan Vícha a domácí si došli pro přesvědčivé vítězství 10:2. V neděli proti TTC Ostrava 2016 B už v naší sestavě nechyběl ani kapitán Tomáš Hort. V utkání zářili neporažení Dan Janovský a Adam Hušek a po výsledku 10:6 céčko slavilo svou 4. výhru v sezóně.

Ve třetí lize mužů dostal po boku Karla Bráta, Jakuba Hrunky a Kristiána Řehounka příležitost Hynek Novák. Proti Stěžerům nejvíce bodoval Kristián Řehounek (2,5 bodu), hosté si však průběh zápasu zodpovědně hlídali a zvítězili 10:5. V nedělním duelu s Kolínem místo Hrunky a Bráta nastoupili Radek Kačer a Vojtěch Daněk. Na všech bodech našeho týmu se podílel Kristián Řehounek, když vyhrál dvě dvouhry a čtyřhru s Hynkem Novákem, který si připsal svůj první (půl)bod ve 3. lize. Kolín tedy zvítězil poměrem 10:3.

Velmi bojovný výkon předvedly hráčky A týmu SVS v Extralize žen. V neděli na stolech MSK Gumotex Břeclav po třech hodinách vybojovaly výhru 6:4. Oporou byla tradičně tříbodová Hanka Kubátová, kterou dvěma body doplnila Olesia Stakhova. Vítězný 6. bod obstaraly v závěrečné čtyřhře Hana Kubátová a Tereza Bártová.