Ligové kolo: B tým žen na čele prvoligové tabulky

Datum:
23. 10. 2023

Další vydařený ligový víkend zahájily hráčky béčka SVS, které v sobotu dopoledne přivítaly na hradeckých stolech SKST Havířov B. Po prohře v úvodní čtyřhře vyhrály holky 7 zápasů v řadě, čímž si zajistili konečnou výhru 7:3. Průběh odpoledního utkání proti TJ Sokol Vsetín byl ještě jednoznačnější, a tak se náš B tým po výhře 8:2 osamostatnil na čele tabulky 1. ligy žen.

V 1. lize mužů jeli naši hráči nejprve do Brna. Proti domácí „Morendě“ po skvělém výkonu dokázali otočit nepříznivý stav 5:7, když v následujících 6 zápasech ztratili jen jeden bod, a zvítězili tak po čtyřech hodinách 10:8. Skvělou formu potvrdil 4,5 body Vlastimil Buben. Skoro stejně dlouhou bitvu odehrálo béčko i v neděli v Novém Jičíně. K cennému vítězství 10:7 tentokrát nejvíce přispěl svými 3,5 body Matyáš Lebeda. Po pěti kolech nám tak v 1. lize mužů patří velmi pěkná 4. příčka.

C tým si o víkendu ve 2. lize mužů výrazně polepšil. Proti do té doby stoprocentnímu Zlínu předvedli skvělé výkony zejména Dan Janovský a Martin Truněček, kteří obstarali shodně 4 body. O to sladší byl po výhře 10:6 první letošní druholigový start pro Hynka Nováka. V nezvyklém domácím prostředí pak v neděli naši hráči hostili SKST Hodonín A. Hradecké stoly nahradila herna v Českém Meziříčí, kde si céčko se svými soupeři poradilo hladce 10:2. V tabulce jsme se po dvou výhrách posunuli na 4. pozici.

Dokonalý týmový výkon předvedli v sobotu hráči třetiligového déčka. Na pražské Kotlářce proti domácímu El Niňu E přispěl každý ze čtveřice Brát, Hrunka, Jirásek a Řehounek dvěma body a s jednou vítěznou čtyřhrou to stačilo na remízu 9:9. Z Julisky jsme v neděli odjeli po prohře 7:10 bez bodu a po tomto ligovém víkendu jsme v tabulce obsadili 5. místo.