Extraliga se bude hrát v Hradci i v příští sezóně!

Datum:
18. 3. 2024

Po posledním kole základní části Extraligy mužů obsadil náš tým v tabulce 9. příčku, a vyhnul se tak baráži s vítězem 1. ligy. Klíčem k úspěchu byl taktický tah trenéra Michala Lebedy ml.

Už před posledním kolem bylo pravděpodobné, že o umístění bude rozhodovat skóre. Konkurent v boji o 9. místo – Ostrava KST, měl stejně bodů jako náš tým a vzhledem k těžkému losu obou celků se očekávalo, že ani jeden z nich vyhrát nedokáže. Otázkou tak zůstávalo, jakým výsledkem obě družstva prohrají. Sokol potřeboval pro zisk 9. místa vyhrát o alespoň jednu dvouhru víc než Ostrava.

Trenér Michal Lebeda ml. tak vsadil všechny karty na svého nejlepšího hráče, Tibora Špánika, a postavil ho nezvykle na trojku proti nejslabšímu hráči soupeře. To se také vyplatilo. Špánik porazil po pětisetové bitvě Františka Onderku a přestože už naši hráči žádnou další dvouhru proti pražskému El Niňu nevyhráli, na 9. příčku to stačilo. Ostrava totiž prohrála s Havlíčkovým Brodem 0:3 a v konečném zúčtování měla v tabulce horší skóre než Sokol.

Sokol PP Hradec Králové 2 – SF SKK El Niňo Praha 1:3

Felipe OLIVARES – Jiří VRÁBLÍK 0:3 (-6,-6,-10), Radek SKÁLA – Tomáš KONEČNÝ 0:3 (-6,-10,-5), Tibor ŠPÁNIK – František ONDERKA 3:2 (-6,11,4,-5,9), Felipe OLIVARES – Tomáš KONEČNÝ 1:3 (-11,-3,5,-9)