BTM: Tereza Bártová zkompletovala zlatý hattrick!

Datum:
14. 3. 2023

Posledními dějišti letošních bodovacích turnajů mládeže byla města Hustopeče a Hluk. Na sobotním turnaji kategorie U19 jsme měli rovnou dvě vítězky. V turnaji A ovládla dvouhru děvčat Tereza Bártová, čímž si připsala už třetí singlový titul na letošních BTM. Anežka Truněčková naopak zvítězila v turnaji B, a přidala tak druhé zlato do naší medailové sbírky. Mezi chlapci svou turnajovou cestu zakončili Matyáš Lebeda i Martin Truněček v osmifinále.

Mezitím v Hluku mezi sebou soupeřili hráči a hráčky věkové kategorie U15. Adéla Bártová s Dorotheou Ferbasovou společně vybojovaly bronz ve čtyřhře a ve dvouhře skončily shodně ve čtvrtfinále. Natálie Ciborová hrála v turnaji B, ve kterém došla do osmifinále. Skvělý výsledek v podobě druhého místa si připsal Hynek Novák taktéž v turnaji B.

V neděli na turnaji kategorie U17 se ve dvouhře na děleném 9. místě umístili Anežka Truněčková, Jana Tomášková i Kristián Řehounek.

Duo Ferbasová-Bártová si odvezlo bronzovou medaili ze čtyřhry i v neděli z turnaje U13. Dorothea Ferbasová k tomu ještě přidala účast ve čtvrtfinále dvouhry, Adéla Bártová skončila v osmifinále. V útěše dvouhry chlapců došli mezi 16 nejlepších hráčů Jan Vícha a Jakub Fidler, zatímco Antonín Horák se v turnaji B rovněž probojoval do osmifinále.