BTM: Dva bronzy ze čtyřhry

Datum:
25. 10. 2022

Ostrava a Havířov byly druhou zastávkou bodovacích turnajů mládeže, na kterých se nám tentokrát nejvíce dařilo ve čtyřhře. Kateřina Ducháčová s Michaelou Botkovou (AC Sparta Praha) totiž mezi dívkami kategorie U19 vybojovaly bronzové medaile. V singlu Kateřina po postupu ze skupiny skončila v osmifinále. Matyáš Lebeda ve dvouhře chlapců došel až do čtvrtfinále a do oddílové sbírky přidal další bronz ve čtyřhře s Danielem Košťálem (SKST Havířov). Martin Truněček sice ze skupiny nepostoupil, vynahradil si to však druhým místem v útěše.

V kategorii U15 se do čtvrtfinále turnaje B probojovali Adéla Bártová a Hynek Novák. Natálie Ciborová i Dorothea Ferbasová v turnaji A nestačily na své soupeřky v 1. kole útěchy.

Ovšem mezi děvčaty kategorie U17 zaznamenala Natálie Ciborová skvělý úspěch, když v nejprve v základní skupině turnaje B porazila nasazenou jedničku a následně v hlavní soutěži dokráčela až do semifinále.

Nejvíce zástupců jsme měli v kategorii U13. Ve dvouhře dívek došla nejdál Adéla Bártová, která skončila ve čtvrtfinále. Na děleném devátém místě se umístila Dorothea Ferbasová. Jakub Fidler prohrál v osmifinále útěchy chlapců s Františkem Sochou (KST ZŠ Vyšší Brod) a stejnému soupeři podlehl o kolo dál Jan Vícha. V turnaji B skončil Vojtěch Daněk ve čtvrtfinále a Antonín Hejduk v osmifinále.