BTM: Druhý titul pro Terezu Bártovou

Datum:
3. 10. 2023

Během uplynulého víkendu jsme měli většinu hráčů na republikovém turnaji v Havířově a Ostravě.

V Havířově v sobotu proběhl turnaj BTM ČR kategorie U19, kde měl náš oddíl devět zástupců, a to čtyři ve skupině A a pět ve skupině B. Nejlépe si vedla Tereza Bártová, která turnaj dívek v této kategorii vyhrála – neporažena v ani jednom ze šesti odehraných zápasů si dokráčela pro druhý titul v řadě. Ve čtyřhře navíc došla společně s Anežkou Truněčkovou do semifinále. Anežka byla další úspěšnou hráčkou sk. A, když dokázala vyhrát útěchu. Matyáš Lebeda ve dvouhře skončil v osmifinále a ve čtyřhře s Jakubem Makarou (SK DDM Kotlářka Praha) vybojovali bronzové medaile. Ve skupině B se pak Dorothea Ferbasová dostala do čtvrtfinále a Jana Tomášková do osmifinále.

Na turnaji kategorie U13 v Ostravě postoupili ze skupiny Adéla Bártová a Vojtěch Daněk. Vojtěch si po skvělých výkonech vybojoval účast v osmifinále, zatímco Adéla ve dvouhře skončila mezi nejlepší osmičkou. Ve čtyřhře jí to dokonce cinklo, když s Agátou Muškovou (HB Ostrov) slavily bronz. Účast ve čtvrtfinále si připsali i Mina Hlawatschke a Antonín Hejduk. Antonín v útěše chlapců a Mina v turnaji sk. B.

V neděli v Havířově odehrálo turnaj kategorie U15 9 našich zástupců. Adéla Bártová se dostala do osmifinále dvouhry a ve čtyřhře došly s Dorotheou Ferbasovou do čtvrtfinále. Natálie Ciborová se probojovala až do finále útěchy, kde však již podlehla své soupeřce, a patřila jí tak druhá příčka. Ve čtyřhře si zahrála čtvrtfinále. Dorothea Ferbasová se v útěše dostala do čtvrtfinále. Mezi chlapci si výborně vedl Hynek Novák, který se v útěše probojoval do čtvrtfinále, s Jakubem Fidlerem ve čtyřhře pak do osmifinále.

Zbývající kategorie U17 hraná v Ostravě nám přinesla tři účasti v osmifinále v podání Anežky Truněčkové, Jany Tomáškové a Kristiána Řehounka.

Všem zúčastněným hráčům, trenérům a rodičům patří velká gratulace a přejeme mnoho úspěchů v dalších turnajích.