BTM: Bronzový víkend

Datum:
11. 3. 2024

Konečnou zastávkou bodovacích turnajů mládeže byla jižní Morava.

V Hluku v sobotu bojovala kategorie U19. Ze skupiny v turnaji A postoupili hned 4 naši hráči a hráčky. Nejdál došli Matyáš Lebeda a Anežka Truněčková, kteří došli do čtvrtfinále. Mezi 16 nejlepšími pak skončili Kristián Řehounek a Jana Tomášková. V turnaji B získala bronzovou medaili Adéla Zoubková. Mezi 8 nejlepších postoupila Natálie Ciborová a do osmifinále turnaje B se dostal Hynek Novák.

Mezitím se v Hustopečích konala kategorie U13. Další medaili do své sbírky přidala Adéla Bártová, tentokrát brala ve dvouhře bronz. Mezi chlapci bojovali naši hráči v útěše – Antonín Horák skončil v osmifinále a o kolo dál dokráčel Antonín Hejduk. V turnaji B se Mína Hlawatschke umístila na děleném 9. místě.

Neděle v Hluku patřila kategorii U15. Do „osmičky“ se dostala Adéla Bártová a ve čtyřhře s Eliškou Novotnou získala další bronzovou medaili. V útěše zakončili turnaj Dorothea Ferbasová a Jakub Fidler účastí ve čtvrtfinále. Fredy Hlawatschke postoupil v turnaji B ze skupiny a následně prohrál v 1. kole.

Jako poslední nám zbývá kategorie U17. V ní to cinklo hned dvakrát. Anežka Truněčková se v singlu probojovala až na bednu a ve čtyřhře ke svému bronzu přidala ještě stříbro s Janou Tomáškovou. Janě ve dvouhře patřila dělená 9. příčka, stejně jako Kristiánu Řehounkovi. Poslední naši medaili získala Natálie Ciborová v útěše a opět to byla medaile bronzová.