Ligové kolo: Béčko slaví postup do play off, D tým se udržel ve 3. lize

Datum:
18. 3. 2024

I v Extralize žen patří našemu týmu 9. místo. Áčko SVS v posledním kole nestačilo na poslední Havířov, a tak sezónu zakončí bez účasti v play off. V žebříčku úspěšnosti opět nejlépe obstála Hanka Kubátová, která byla letos s necelými 68 % osmou nejlepší hráčkou soutěže.

B tým SVS v 1. lize žen odehrál své poslední utkání na půdě Hodonína. I přes prohru se holky umístili v prostředku tabulky, tedy na 5. příčce. Největší stálicí týmu byla Anežka Truněčková. Během celé sezóny nevynechala jediné utkání a může se pyšnit velmi slušnou bilancí 25:21.

Do nového formátu play off ligových soutěží postoupilo béčko mužů. V každé ligové soutěži postupují do nadstavby 4 nejlepší týmy. Po výhře s Mnichovým Hradištěm a prohře s pražskou Elizzou si naši hráči zajistili postup ze 4. místa. V semifinále se utkají s vítězem základní části El Niňem B. Prvenství v žebříčku úspěšnosti těsně uteklo Vlastimilu Bubnovi, jenž má v konečném zúčtování jen o jednu prohru více než první František Onderka. I tak je Vlastovo skóre 60:10 (85,71 %) obdivuhodné.

Ještě lepší úspěšnost, konkrétně o dvě desetiny, má po konci základní části Dan Janovský ve druhé lize a taktéž mu v konečném žebříčku náleží pomyslná stříbrná medaile. Dan v sobotu 4,5 body dotáhl náš C tým k remíze 9:9 v Ostravě, s prvním Havířovem jsme v neděli prohráli 10:4. Životní sezónu má za sebou Adam Hušek, který vylepšil své druholigové maximum na 62,5 %.

Až do samého konce bojovalo o udržení v 3. lize naše déčko. Po prohře 10:3 s Havlíčkovým Brodem D si však naši hráči poradili se čtvrtými Sedlčany poměrem 10:6 a obsadili nesestupovou 9. pozici. V neuvěřitelně vyrovnané tabulce nakonec dělí čtvrté a deváté místo pouhé 4 body. Mezi nejlepší hráče soutěže se řadili Martin Truněček a Karel Brát ml. s 80, resp. skoro 79 procenty.