BTM: Bronzoví Matyáš Lebeda a Tereza Bártová

Datum:
22. 3. 2022

Předposledním dějištěm bodovacích turnajů mládeže byla v uplynulém víkendu města Hluk a Hustopeče.

Sobotní turnaj v Hustopečích patřil věkové kategorii U19. Ve dvouhře chlapců postoupili Matyáš Lebeda i Martin Truněček ze základních skupin. Přes předkolo hlavní soutěže se už dostal pouze Matyáš, který nakonec skončil v osmifinále. Tereza Bártová se mezi dívkami probojovala až do semifinále, kde nestačila na svou čtyřhrovou spoluhráčku Helenu Sommerovou (SK DDM Kotlářka Praha). Ve čtyřhře holky nenašly jediné přemožitelky a opět se tak radovaly ze zlatých medailí.

Mezitím probíhal v Hluku turnaj kategorie U15. Anežka Truněčková skončila po postupu ze skupiny na děleném 9. místě, Kristián Řehounek a Jana Tomášková došli do čtvrtfinále útěchy. V turnaji B se Natálie Ciborová a Dorothea Ferbasová dostaly mezi 8 nejlepších hráček v útěše.

V nedělní kategorii U17 byl z našich zástupců medailově nejúspěšnější Matyáš Lebeda. Ve dvouhře si došel pro bronz a ve čtyřhře společně s Jindřichem Morávkem (Jiskra Strážnice) získali medaili stříbrnou. Kristián Řehounek se umístil na 17. – 24. místě. Tereza Bártová k dělenému 5. místu ze dvouhry přidala opět se svou spoluhráčkou Helenou Sommerovou stříbro ve čtyřhře. Skvěle se vedlo i Janě Tomáškové, která ve dvouhře turnaje B skončila ve čtvrtfinále a ze čtyřhry s Eliškou Čermákovou (SK Dobré) si odvezla stříbro.

Ve zbývající kategorii U13 vypadla Dorothea Ferbasová jako naše jediná zástupkyně v turnaji A v 1. kole útěchy. V turnaji B si Hynek Novák a Adéla Bártová vybojovali 2. místo ve dvouhře, Natálie Ciborová se umístila na 3. místě. Natálie s Adélou pak získali ještě bronzovou medaili ve čtyřhře. V útěše turnaje B se radoval ze stříbra Jan Vícha, Jakub Fidler skončil v osmifinále.