Ve čtvrtek nás čeká šlágr kola, v extraligovém duelu před televizními kamerami přivítáme Ostravu

Datum:
24. 10. 2023

6. kolo Extraligy mužů ve stolním tenisu nabídne vyrovnanou bitvu mezi týmy TJ Sokol PP Hradec Králové a TJ Ostrava KST. Oba celky dělí v tabulce pouhé dva body, a tak si toto utkání bez papírového favorita vybrala stanice Arena Sport pro svůj televizní přenos. Na vlastní oči ho budou moci diváci sledovat ve čtvrtek od 18:00 v herně Chelčického 201.

Hradečtí stolní tenisté vyhlížejí po dvou těsných porážkách s Havlíčkovým Brodem a Libercem svou třetí letošní výhru. Historicky se jim proti Ostravě poměrně daří, v 25 vzájemných střetnutích se z výhry radovali 15krát. Z posledních 4 duelů však zvítězili pouze jednou. Ve čtvrtek se tak svěřenci trenéra Michala Lebedy ml. budou snažit tuto nepříznivou sérii zlomit.

Z loňské ostravské soupisky zůstali Patrik Klos a Radim Morávek, které doplnil po přestupu z Havířova Ondřej Bajger a mezi náhradníky jsou mladíci Jindřich Morávek a Slovák Samuel Palušek. Po úvodních pěti kolech má ostravský celek na kontě zatím jednu výhru a hned třikrát svým soupeřům podlehl nejtěsnějším poměrem 2:3. Byli tak velmi blízko k zisku třech bodů i v zápasech s favority na titul jako jsou pražské El Niňo nebo Havířov. Největší oporou Ostravanů je Patrik Klos, který letos porazil i jednoho z nejlepších extraligových hráčů, Jiřího Vráblíka.