Současné plány ČAST pro dohrání soutěží

Datum:
2. 12. 2020

Od MČR dorostu v Havířově, které se hrálo 10. října, byla všechna utkání stolního tenisu v České republice opět pozastavena. Z velké části tomu tak nejspíše bude i minimálně do konce roku 2020. Výkonný výbor ČAST rozhodl 30. listopadu o změnách v soutěžích kvůli nejasnostem ohledně povinnosti mít roušku při utkáních v amatérských soutěžích.

V extralize mužů byly dosud odloženy zápasy 5. – 9. kola. Zda se dočkáme 10. kola v řádném termínu zatím závisí na povinnosti mít roušku při utkání. Pokud bude tato povinnost potvrzena, bude odloženo i 10. kolo. Podle současných plánů by se odložená kola ELM měla dohrát v náhradních termínech.

Extraliga žen bude letos odehrána jako jednokolová s nadstavbovou částí play-off a play-out. Zatím má za sebou většina družstev 6 zápasů, na konci základní části by měly všechny týmy mít po 14 zápasech.

Zbylé ligové soutěže mužů a žen se budou dohrávat taktéž jednokolově s následným play-off a play-out. První ligové zápasy by se mohly hrát 3. ledna 2021.

Otazník visí i nad MČR staršího žactva, které je naplánováno na 19. – 20. prosince. Vedení ČAST ohledně uspořádání turnaje jedná s Národní sportovní agenturou.

Kompletní informace naleznete v článku webu ČAST zde.