Skvělá propagace extraligy žen při utkání ve Vamberku

Datum:
28. 8. 2020

V úterý 25. 8. se opět rozběhla extraliga žen. V prvním utkání letošního ročníku této soutěže se střetly naše dva ženské týmy SVS Hradec Králové A a SVS Hradec Králové B. V rámci propagace stolního tenisu bylo toto utkání odehráno ve sportovní hale města Vamberk, kde se pořadatelství ujal domácí oddíl TJ Baník Vamberk. Pořadatelé zde odvedli skvělou práci a patří jim za to velký dík. Na ženskou extraligu většinou nechodí moc diváků, avšak ve Vamberku se jich sešlo více jak 80! Jako třešnička na dortu byla účast mediálního štábu sociálních sítí České asociace stolního tenisu.

Utkání skončilo podle předpokladů vítězstvím „áčka“, které neztratilo ani jeden bod. Nejzajímavějším zápasem byl duel mezi Terezou Jiráskovou a Terezou Bártovou. Po zápase plném zvratů se nakonec radovala z vítězství 3:2 Tereza Jirásková. Svůj debut si odbyla letošní posila A-týmu Hana Kubátová, která se blýskla dvěma body. Všechny hráčky si tak po dlouhé pauze opět vyzkoušely opravdové zápasy včetně divácké atmosféry.

SVS Hradec Králové A – SVS Hradec Králové B 6:0

Olesja STACHOVÁ – Adéla ZOUBKOVÁ 3:0 (5,6,9), Hana KUBÁTOVÁ – Kateřina DUCHÁČKOVÁ 3:0 (2,5,5), Tereza JIRÁSKOVÁ – Tereza BÁRTOVÁ 3:2 (9,7,-10,-5,12), Hana KUBÁTOVÁ – Adéla ZOUBKOVÁ 3:1 (-11,6,7,6), Olesja STACHOVÁ – Terezie SAZIMOVÁ 3:1 (6,8,-7,8), Lucia TRUKSOVÁ – Kateřina DUCHÁČKOVÁ 3:0 (1,2,6).

Foto: TJ Baník Vamberk