Rakouská mise byla úspěšná

Datum:
5. 4. 2018

Ani přes velikonoční svátky, nemají naši hráči od stolního tenisu pokoj, jako již několik let tradičně jsme se ve dnech 31. 3. – 3. 4. zúčastnili mezinárodního turnaje Linz Austria Raiffeisen Youth Championships 2018. V letošním roce jsme vypravili opět rekordně početnou výpravu, která pro tento rok čítala 18 hráčů a hráček našeho oddílu. Naši hráči čelili ve 4 různých věkových kategoriích konkurenci z 20 zemí světa.

Největšího úspěchu na tomto turnaji dosáhli naše juniorky Terezie Sazimová s Terezou Jiráskovou, když v soutěži družstev juniorek obsadily druhé místo, kdy ve finále nestačily pouze na smíšený tým z Hessenska a Berlína. V soutěži juniorek nás na turnaji reprezentovaly také Anna Klempererová, která podávala hezké výkony, ale v osmifinále nestačila na soupeřku z Německa a Martina Nováková. Ani v soutěži juniorů jsme nevyšli medailově naprázdno, postaral se o to Jan Mokrejš, který dokázal zvítězit v soutěži útěchy a Martin Jirásek, který skončil v útěše na 3. místě. Adam Hušek postoupil do hlavní soutěže, kde však vypadl mezi nejlepšími 16. s hráčem z Francie. Posledním zástupcem mezi juniory byl Filip Jakubský, který také dokázal postoupit do hlavní soutěže, ve které bohužel vypadl hned v prvním kole.

V kategorii starších žáků nás reprezentoval čtyřlístek hráčů, Dan Janovský, Riccardo Tesolin, Martin Truněček a Matyáš Lebeda, ačkoliv ani jeden z nich nedosáhl na medailové pozice, každý z nich předvedl na turnaji vynikající výkony a zaslouží si za ně velkou pochvalu. Mezi staršími žákyněmi jsme měli zastoupení v podobě Terezy Bártové, která bohužel na medaili také nedosáhla, ale po krásných výkonech skončila na 9. místě.

V kategorii mladších žáků nás reprezentoval Luboš Šorm, který dokázal postoupit ze skupiny do hlavní soutěže, kde bohužel vypadl v prvním kole, ale probojoval se později do čtvrtfinále útěchy. Dalším zástupcem v kategorii mladších žáků byl Richie Wagner, který byl na turnaji podruhé a stále ještě sbíral zkušenosti, i on však zaslouží za předvedené výkony ohromnou pochvalu.

A nakonec kategorie nejmladších žáků a žákyň, ve které nás reprezentovala trojice nováčků na tomto turnaji a to Kristián Řehounek, Mark Wagner a Anežka Truněčková, pro všechny tři to byla první zkušenost s takto velikým turnajem a tak u nich ze začátku panovala značná nervozita a překvapenost. Všichni se s tím však dokázali skvěle vypořádat a při svém prvním startu na takové akci si připsat i nějaké to vítězství na mezinárodní scéně. I jim patří veliká pochvala.