Překvapení v Havlíčkově Brodě bylo blízko, Liberec podržel Shouman

Datum:
13. 10. 2023

Dvě utkání ve dvou dnech odehrál náš A tým v Extralize mužů. Ve čtvrtek jsme vyzvali úřadující mistry HB Ostrov. Radek Skála tak poprvé nastoupil proti svému bývalému klubu, jehož barvy hájil od roku 2019.

Pro Skálu to však nebyl jednoduchý návrat do bývalého působiště. Hned v prvním utkání nastoupil proti jednomu z nejlepších českých hráčů, Tomáši Treglerovi. V prvním setu sice Skála dokázal Treglera zaskočit, dál už si ale favorit z Havlíčkova Brodu vývoj zápasu pohlídal.  Za náš tým následně vyrovnal na 1:1 Felipe Olivares a po prohře Bubna s domácím Reitšpiesem ve třetí dvouhře šel Olivares znovu do akce. Po skvělém výkonu proti Treglerovi opět srovnal stav utkání, tentokrát na 2:2. O výsledku tak rozhodla až pátá dvouhra mezi Skálou a Tomášem Martinkem. Vedení se od začátku přelévalo z jedné strany na druhou a zlom nastal až v koncovce třetího setu, kterou lépe zvládl Martinko. Příznivé skóre 2:1 na sety už dotáhl do vítězného konce, čímž Havlíčkovu Brodu zajistil výhru 3:2.

V pátečním utkání proti Liberci nahradil Skálu v sestavě Tibor Špánik. První dvě dvouhry našim hráčům nevyšly podle představ, Špánik nestačil na libereckého Michala Beneše a Olivares poté v pětisetové bitvě prohrál s Egypťanem Mohamedem Shoumanem. Pak nás sice do zápasu vrátil Vlastimil Buben, avšak Shouman se ve čtvrtém singlu postaral o třetí a zároveň vítězný bod pro Severočechy.

V příštím kole se můžete těšit na souboj celkem TJ Ostrava KST, který v Hradci přivítáme ve čtvrtek 26. října od 18:00.