Šestnáct medailí z mezinárodních turnajů v roce 2019 je mimořádným úspěchem našeho oddílu

Datum:
2. 1. 2020

Máme za sebou rok 2019 a pro náš oddíl to byl rok velmi úspěšný. Na mezinárodní scéně se nám podařilo získat rekordní počet úspěchů, pojďme se tedy podívat na ty nejlepší.

V březnu se turnaje Italy Junior & Cadet Open v Lignanu zúčastnila Tereza Bártová a svými výkony se tam rozhodně neztratila. Ve dvouhře po skvělých výkonech nestačila až v osmifinále na reprezentantku Číny Zhang Xiangyu a dosáhla tedy na dělené deváté místo. Společně s Helenou Sommerovou poté přidaly stejný výsledek i ve čtyřhře.

Obzvlášť úspěšným byl turnaj v marockém Agadiru. Na severozápad Afriky vycestovala výprava čtyř hráčů našeho oddílu, kteří si domů odvezli dohromady devět medailí a spoustu dalších dobrých výsledků.  Matyáš Lebeda v kategorii kadetů došel ve dvouhře do semifinále, v týmech poté s nejlepším marockým kadetem Kamilem Leroyem přidal další bronzovou medaili. V kategorii juniorů vedla jeho cesta dvouhrami až do čtvrtfinále a ve čtyřhře dokonce získal stříbro poté, co vytvořil sehraný tandem s Francouzem Vincentem Picardem. Jan Mokrejš s Danem Janovským se dostali v soutěžích čtyřher i družstev do semifinále a ve dvouhře skončili shodně na děleném devátém místě. Poslední dvě a rovněž bronzové medaile získala se spoluhráčkami z Alžírska a Indie Martina Nováková ve čtyřhře, resp. ve družstvech juniorek, ve dvouhře k tomu přidala dělené páté místo.

Ostrava v červenci hostila mistrovství Evropy juniorů a kadetů. V nominaci se objevili tři hráči našeho oddílu: Tereza Bártová, Matyáš Lebeda a Anna Klempererová. Tereza Bártová obsadila ve dvouhře vynikající dělené 17. místo a ve družstvech dvanácté místo. Matyáš Lebeda ve dvouhře skončil na děleném 33. místě, se svými spoluhráči poté v družstvech dosáhl na místo osmé. Skvělého úspěchu dosáhla Anna Klempererová, která si z mistrovství Evropy přivezla bronzovou medaili ze soutěže družstev juniorek.

Velmi cenné zkušenosti nasbírala Anežka Truněčková na neoficiálním mistrovství Evropy ve francouzském Schiltigheimu. Na turnaji nazývaném Eurominichamps odehrála spoustu těžkých zápasů a nakonec obsadila pěkné 45. místo.

Další medailové úspěchy přidali naši hráči na turnaji Serbian Junior & Cadet Open ve městě Zrenjanin. Bronzové medaile získali Jan Mokrejš s ostravským Tomášem Martinkem ve čtyřhře juniorů a Matyáš Lebeda s Alanem Kurmangalyievem z Kazachstánu ve družstvech kadetů. Ve dvouhře oba naši hráči skončili na děleném 17. místě, kterého dosáhla i Adéla Zoubková. Turnaje se zúčastnil také Dan Janovský, jehož cesta turnajem dvouhry skončila ve čtvrtfinále útěchy a k tomu v soutěži družstev přidal další velmi dobré výkony.

Na turnajích v Africe se nám v tomto roce velmi dařilo, což potvrdil Matyáš Lebeda na turnaji v Egyptě.  Dělené deváté místo ze dvouhry ještě vyšperkoval svou první zlatou medailí ze seriálu turnajů ITTF Junior Circuit, kterou získal ve čtyřhře s Danielem Košťálem.

Ve slovenské Nitře navázala na zlatý úspěch Matyáše Lebedy z Egypta Anna Klempererová. Nejprve došla s Norkou Toftaker do semifinále čtyřhry, ke které přidala kov nejcennější v soutěži družstev. Ve dvouhře došla nejdále Tereza Bártová, která skončila v osmifinále. Jan Mokrejš se svými spoluhráči obsadil v družstvech dělené 5. místo.

Posledním mezinárodním turnajem, na kterém zanechali naši hráči medailovou stopu, byl turnaj v Portugalsku. Matyáš Lebeda se svým spoluhráčem Gabrielem Stancescu z Belgie skončili ve čtyřhře před branami semifinále, což si však vynahradili v družstvech, kde svůj čtvrtfinálový zápas zvládli a nakonec si bronzovou medaili z Portugalska odvezli.

O množství našich úspěchů už dostatečně vypovídá délka tohoto článku, nicméně na závěr určitě stojí za zmínku to, že naši hráči v této sezóně vybojovali na mezinárodní scéně celkem šestnáct cenných kovů. Všem tedy za takto vzornou reprezentaci oddílu děkujeme a přejeme ještě více úspěchů v roce 2020.