Oddílová výprava přivezla z Linze spoustu cenných výsledků

Datum:
19. 4. 2022

Z mezinárodního turnaje mládeže v Linci se včera vrátila oddílová výprava v čele s trenérkou Olesií Stakhovou. Naši hráči a hráčky v Rakousku odehráli spoustu zápasů a nasbírali mnoho zkušeností i úspěchů.

V týmové soutěži získala Adéla Bártová se svou spoluhráčkou Ester Vyskočilovou (SK Dobré) stříbrnou medaili v kategorii nejmladších žákyň. Mezi juniory se tým ve složení Matyáš Lebeda a Martin Truněček umístil na krásném 5. místě. Jen o jednu příčku níže, tedy na 6. pozici, skončil pár Anežka Truněčková – Jana Tomášková v kategorii starších žákyň. Do elitní desítky se probojovaly i dvojice Kristián Řehounek –Lukáš Petr (Kostelec nad Orlicí, kategorie mladších juniorů) a Hynek Novák – Ignjat Jakovljev (Novi Sad – Srbsko, kategorie mladších žáků). Obě družstva zakončila turnaj na 10. místě. V mladších žákyních vybojovaly Adéla Bártová s Ester Vyskočilovou a Natálie Ciborová s Dorotheou Ferbasovou 11., resp. 12. příčku. Na 13. pozici se mezi nejmladšími žáky umístil Vojtěch Daněk se spoluhráčem Viliamem Habarou (KST Raksit – Slovensko).

I soutěž dvouher přinesla několik cenných výsledků. Na dělené 5. příčce se umístil Matyáš Lebeda, 6. místo vybojovala Adéla Bártová. Krásnou 9. pozici obsadila Anežka Truněčková.  Kristián Řehounek s Hynkem Novákem skončili na 25. – 32. místě. V útěše se do čtvrtfinále probojovali Jana Tomášková i Martin Truněček, dělená 13. příčka patřila Vojtěchovi Daňkovi a 17. – 20. místo si uhrály Dorothea Ferbasová a Natálie Ciborová.

Všem oddílovým zástupcům bychom tímto rádi pogratulovali k dosaženým úspěchům a zároveň poděkovali za vzornou reprezentaci klubu na mezinárodní scéně. Níže se můžete podívat na malou fotogalerii. Foto: © Photo Plohe