Nezapomenutelné úspěchy: Druhá medaile pro Vlastimila Bubna

Datum:
24. 4. 2020

Opět po týdnu se vracíme k další medaili z dvouhry na MČR. Opět se také vrátíme do roku 2016. Tentokrát se však podíváme na mistrovství České republiky v dorostu, které se konalo v Čeladné. Vlastimil Buben tehdy získal svoji druhou medaili z dvouhry na MČR a byl dokonce velmi blízko účasti ve finále. Během této sezony se Vlastovi podařilo vyhrát Satelit v Hluku, tři BTM za sebou a na žebříčkovém turnaji obsadil 2. místo. Na ligové scéně měl v 1. lize úspěšnost 54%.

V prvním kole Vlasta změřil síly s Michalem Blinkou (SKST Liberec). Nepřipustil žádné větší drama a vyhrál 4:1. Ve druhém kole porazil podobně jako na zlatém MČR 2014 Davida Průšu (TTC Elizza Praha) 4:2, čímž si zajistil účast v nedělních čtvrtfinálových bojích. V klíčovém zápase o medaili začal Vlasta proti Vojtěchu Rozínkovi (SKST Baník Havířov) výborně a ujal se vedení 2:0 na sety. Rozínek však stav zápasu otočil na 3:2. Vlastovi se naštěstí následně podařilo dotáhnout zápas do sedmého setu, ve kterém zvládl vypjatou koncovku a postoupil do semifinále. V něm se Vlasta postavil druhému nasazenému druhému hráči, Patriku Klosovi (TJ Ostrava KST). Od začátku byl tento zápas velmi vyrovnaný. Bohužel za stavu 3:2 na sety pro Vlastu náš hráč smolně prohrál koncovku šestého setu, což bylo zlomovým okamžikem celého zápasu. Nakonec Vlasta prohrál 3:4 a z mistrovství si odvezl bronzovou medaili nejen ze dvouhry, ale i ze čtyřhry.

Jak Vlasta svůj úspěch hodnotí dnes? „Na tento turnaj si pamatuju velmi dobře. Den předtím jsem nalepil nové potahy a byl jsem trošku v obavách, jak mi to půjde. Naštěstí bylo všechno super a už od začátku jsem hrál dobře. Hrálo se s míčkem Hanoo, se kterým jsem nikdy předtím nehrál, ale sedl mi parádně. Do čtvrtfinále bylo všechno v pohodě, potom byl již zmiňovaný boj s Rozínkem. Byl jsem hrozně rád, že jsem to zvládl, protože to byl prakticky souboj o místo na mistrovství Evropy. V semifinále jsem předvedl asi nejlepší výkon na celém turnaji. V 6. setu mě o 2 matchbally připravilo smolné prasknutí balonku, což vedlo k opakování výměny. Bohužel jsem tím ztratil celý zápas, nicméně s výkonem jsem byl spokojený, takže celé mistrovství hodnotím velmi kladně.“

Na tento turnaj vzpomíná i trenér Michal Lebeda starší, který Vlastu ve všech zápasech koučoval. „MČR dorostu v Čeladné bylo charakteristické tím, že se hrálo s problematickými míči. Byla to éra, kdy v každém se tu praskly i 3-4 míče. Vlasta hrál na tomto MČR dobře a skvěle zvládl koncovku čtvrtfinále, odvrátil několik mečbolů a zaslouženě postoupil na medailové pozice. V semifinále rozhodl sporný míč v šestém setu, který rozhodčí přiznal soupeři. To byla opravdu smůla, protože Vlasta odehrál mimořádně kvalitní zápas a byl blízko k postupu do finále. Přesto byl zisk bronzové medaile velkým úspěchem.“