Naděje královéhradeckého sportu 2017 – Jan Mokrejš

Datum:
22. 3. 2018

V roce 2005 začalo statutární město Hradec Králové s tradicí udělování symbolického titulu „Naděje královéhradeckého sportu“ za mimořádné sportovní výsledky dětí a mládeže do osmnácti let. Z iniciativy sportovní komise, náměstka primátora pro oblast sportu a odboru kultury, sportu a cestovního ruchu magistrátu města je každoročně velký sál Filharmonie na počátku roku zaplněn mladými sportovci, trenéry a jejich příznivci. Při slavnostním večeru, který dramaturgicky i produkčně kompletně zajišťuje zmíněný odbor magistrátu, dostávají z rukou nejvyšších představitelů města ocenění a drobné dárky individuální sportovci i sportovní kolektivy. Zpravidla město odměňuje dvacet nejlepších výkonů mezi jednotlivci a tři až pět kolektivů. Organizace, ve kterých úspěšní sportovci působí, dostávají od města finanční příspěvek na další rozvoj sportování dětí a mládeže.

 

Konkrétní jména oceněných každoročně navrhuje výběrová komise, kterou tvoří zástupci spolupracujících subjektů – statutárního města Hradec Králové, Královéhradecké unie sportu a sportovních novinářů deníků MF Dnes a Hradecký deník. Ve výčtu úspěchů oceněných sportovců ani v letošním ročníku nechybějí tituly a medaile z republikových, evropských i světových šampionátů. Roli patronky třináctého ročníku ankety přijala mistryně světa v hokejbalu Lucie Rejlová, v doprovodném programu se představila řada úspěšných sportovních organizací z Hradce Králové.

Náš oddíl získal v minulosti při této ceremonii již několik ocenění, jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy se na pódiu, mezi dalšími 20 oceněnými jednotlivci a třemi oceněnými sportovními oddíly, představil Jan Mokrejš za jeho individuální sportovní úspěchy za rok 2017. Mezi tyto úspěchy patří například 1. místo na Olympiádě dětí a mládeže, nebo titul vicemistra České republiky družstev.

Honzovi k tomuto ocenění gratulujeme a přejeme jemu a všem ostatním členům našeho oddílu, aby podobných úspěchů dokázali dosáhnout znovu.