MČR U15: Bronzová medaile Anežky Truněčkové ve čtyřhře dívek

Datum:
25. 4. 2022

Víkendové mistrovství ČR kategorie U15 v Plzni je již minulostí a náš oddíl slaví zisk první letošní medaile na MČR mládeže. Postarala se o ní Anežka Truněčková s Andreou Slámovou (TSM Kladno), když společně došly až do semifinále čtyřhry dívek. Skvěle zahrály ve čtyřhře i páry Jana Tomášková – Dorothea Ferbasová a Kristián Řehounek – Erik Přeček (SKST Havířov), oba debly se probojovaly až do čtvrtfinále.

Ve dvouhře došel nejdál Kristián Řehounek, jehož cesta turnajem skončila v osmifinále. Anežka Truněčková skončila v semifinále útěchy B, tedy na děleném 19. místě. Na dělené 21. příčce se umístila Jana Tomášková a 37.-39. příčku obsadila Dorothea Ferbasová.

Dvojice Kristián Řehounek – Anežka Truněčková se ve druhém kole smíšené čtyřhry postarala o senzaci, když zaskočila čtvrtý nasazený pár Martin Vajgl – Anna Holejšovská (HB Ostrov/SKST Vlašim). Přes další kolo se však Anežce s Kristiánem projít nepodařilo, a tak byla jejich maximem účast v osmifinále. Do druhého kola došla Dorothea Ferbasová s Ondřejem Morávkem (Jiskra Strážnice) a Jana Tomášková s Petrem Matuškou (TJ Tatran Hostinné) vypadli v kole prvním.