MČR: Tereza Bártová se stala mistryní České republiky

Datum:
10. 5. 2023

Na přelomu týdne se v Havířově uskutečnilo mistrovství České republiky kategorií U13 a U21, na kterém měl náš oddíl 6 zástupců. Obzvláště úspěšný byl tento turnaj pro naši dívčí složku.

Tereza Bártová ovládla dvouhru kategorie U21, když během celého turnaje ani jednou neprohrála, a vybojovala tak titul mistryně České republiky. Ke zlatu z dvouhry navíc Tereza přidala ještě bronzovou medaili ze čtyřhry s Vendulou Šichanovou (SK Dobré). Podobně se dařilo i její mladší sestře Adéle, která po skvělých výkonech získala bronz jak ve dvouhře, tak i ve čtyřhře společně s Dorotheou Ferbasovou. Dorothea taktéž zaznamenala skvělý výsledek ve dvouhře, když skončila těsně před branami semifinále.

Krom Terezy se do turnaje U21 kvalifikoval i Jan Mokrejš, jenž měl ve čtyřhře s Radkem Skálou rovněž na dosah zisk medaile. Mezi chlapci kategorie U13 pak bojovali Jan Vícha a Jakub Fidler, kteří se umístili na děleném 5., resp. 9. místě ve finále C.