MČR mládeže: Medaile pro Anežku Truněčkovou a Terezu Bártovou

Datum:
29. 9. 2021

Zatímco do MČR dospělých zbývá 10 dní, mládež už má své domácí šampionáty za sebou. Náš oddíl si letos připsal 12 účastí, které byly ozdobeny hned dvěma medailemi.

Turnajový maraton zahájila v sobotu 25. 9. kategorie U15. Kristián Řehounek skončil v 1. kole finále B. Anežka Truněčková v hlavní soutěži na úvod zaskočila lépe nasazenou Michaelu Rohovou (Jiskra Humpolec), kterou zdolala v sedmi setech. V osmifinále pak byla nad její síly Tereza Lošťáková (HB Ostrov).

V neděli 26. 9. přišla řada na hráče a hráčky kategorie U13. Dorothea Ferbasová se dokázala z kvalifikace probojovat do hlavní soutěže, kde doplnila Anežku Truněčkovou a Janu Tomáškovou. Po pětisetové bitvě v prvním kole Anežka dokázala vyhrát i další zápas, což znamenalo postup mezi nejlepších 8 hráček. Boj o postup do semifinále zvládla taktéž bravurně, Terezu Makarovou (STC Slaný) porazila 3:1 a zajistila si tak svou první medaili z mistrovství republiky. V semifinále Anežku vyřadila Anna Holejšovská (SKST Vlašim). Ve finále B skončila Jana Tomášková na děleném třetím místě a Dorothea Ferbasová v prvním kole. Natálie Ciborová přidala naši třetí účast v semifinálových bojích, tentokrát ve finále C.

Poslední slovo měla kategorie U19, jejíž turnaj se odehrál v úterý 28. 9. V hlavní soutěži se ke kvartetu Tereza Bártová, Dan Janovský, Matyáš Lebeda a Jan Mokrejš přidala z kvalifikace Kateřina Ducháčová. Přes nástrahy prvního kola se pak podařilo dostat Danu Janovskému a Tereze Bártové. Zatímco Dan nestačil v osmifinále na Víta Kadlece (TJ Ostrava KST), Tereza přehrála Lenku Glückovou (Granitol Mor. Beroun) a v boji o medaili se postavila nasazené jedničce, Kláře Hrabicové (SKST Havířov). I přes nepříznivý stav 0:3 na sety a 0:3 na míčky se Tereza nevzdala, což se brzy začalo vyplácet. Vývoj zápasu se postupně otáčel na druhou stranu, Tereza vyrovnala na 3:3. V rozhodující sedmé sadě pak zvládla vypjatou koncovku a senzačně postoupila do semifinále. V zápase proti Veronice Polákové (SKST Vlašim) si následně výhrou 4:0 zajistila účast ve finálovém boji. Nakonec z toho byla stříbrná medaile, když v posledním utkání podlehla Tereza Anně Klempererové (SKST Hodonín). Opět nutno podotknout, že jde o její první medaili z dvouhry na MČR. Ve finále B se Jan Mokrejš umístil na děleném 3. místě a Matyáš Lebeda na děleném 5. místě. Martin Truněček skončil v druhém kole finále C.