Ligový víkend: Ženám se doma dařilo, Tereza Jirásková kraluje žebříčkům úspěšností v 1. lize

Datum:
6. 2. 2023

V Extralize se A tým žen po dvou remízách 5:5 rozdělil body jak s Havířovem, tak i s MH Ostrava. Famózní výkony opět předvedla Hana Kubátová, která vyhrála všech 6 svých zápasů.

Šest vítězství o víkendu zaznamenala i Tereza Jirásková v ženské 1. lize, když si béčko SVS nejprve poradilo s Havířovem B poměrem 8:2 a následně přehrálo Svinov 9:1. Do tabulky si tak naše hráčky připsaly dvě klíčové výhry. Zároveň se Tereza Jirásková vyšvihla do čela žebříčku úspěšností ve dvouhře i čtyřhře, ve které spolu s Terezií Sazimovou dosud zaznamenaly pouze jednu porážku.

B družstvu mužů se v 1. lize podařilo zaskočit dalšího favorita. Na půdě pražské Elizzy, v té chvíli okupující druhou příčku, vybojovali naši hráči po skvělém týmovém výkonu remízu 9:9. Na nedělní soupeře, aktuální lídry z Havlíčkova Brodu, už náš tým recept nenašel a prohrál 10:2.

Výjezd do Moravskoslezského kraje má za sebou druholigové céčko. V sobotu sice nestačilo na druhý Havířov, ale v nedělním utkání s Novým Jičínem naši hráči potvrdili roli favorita a zvítězili 10:4.