Ligový víkend: Téměř po roce se opět rozjely ligové soutěže

Datum:
20. 9. 2021

Předposlední zářijový víkend se nesl v duchu návratu ligových hráčů na českou pingpongovou scénu. Do akce šel B tým i C tým mužů a zároveň se letos poprvé na domácích stolech představilo naše extraligové družstvo žen.

Prvoligové béčko sehrálo svá první utkání v Novém Jičíně a ve Zlíně. V sobotu se mohl favorizovaný KST Nový Jičín opřít o nové posily: Tomáše Sadílka, Františka Krčila a Libora Lišku, a tak byl duel již od začátku v režii domácích, kteří zvítězili 10:3. Kompletní zápis ZDE. Nedělní scénář byl naprosto opačný. Naši hráči skvěle vstoupili do utkání proti KST Zlín, když sbírali jednu výhru za druhou. Svému soupeři nakonec nenechali jediný bod a zvítězili 10:0. Kompletní zápis ZDE.

Céčko čekal ve druhé lize výjezd do Znojma. Po čtyřhrách byl stav nerozhodný, avšak v následujících dvouhrách se z našeho družstva  dokázal bodově prosadit pouze Matyáš Lebeda. Konečný výsledek tak nakonec vypadal takto: KST Sokol Znojmo-Orel Únanov A 10:2 TJ Sokol PP Hradec Králové C. Kompletní zápis ZDE.

Nejvíce se o víkendu dařilo ženskému áčku. V nedělním dvojzápase nejdříve trio H. Kubátová, O. Stakhova a T. Bártová přehrálo SKST Vlašim 6:1. Kompletní zápis ZDE. Odpolední souboj s TT Moravský Krumlov A byl mnohem více dramatický. Zápas za stavu 5:4 pro SVS dospěl až do závěrečné čtyřhry, ve které se po pětisetové bitvě radovaly z vítězství soupeřky. Utkání tak skončilo nerozhodně 5:5. Kompletní zápis ZDE.