Ligový víkend: SVS v Extralize obralo o body loňské vítězky

Datum:
14. 11. 2022

Další podařený víkend za sebou mají naše ligová družstva, která tentokrát dohromady vybojovala 5 vítězství a 2 remízy.

Áčko SVS se v tabulce Extraligy žen vyhouplo na 3. příčku. Nejprve si holky poradily s B týmem SKST Hodonín poměrem 6:2 a v sobotu dokonce zaskočily obhájkyně titulu SKST Hodonín A. Po dvou a půl hodinovém boji a nervy drásající závěrečné čtyřhře mohly hráčky SVS slavit cennou remízu 5:5 a zároveň se staly prvním týmem, který letos dosud stoprocentní Hodonín obral o body.

Do Hodonína zamířil i B tým žen, který se v rámci 1. ligy postavil hodonínskému céčku. Po naprosto bezchybném výkonu si naše hráčky připsaly už druhou letošní výhru poměrem 10:0, a mohly se tak v dobré náladě přesunout do hlavní moravské metropole. Utkání s brněnskou Moravskou Slávií bylo od začátku velmi vyrovnané a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Výsledek byl nakonec taktéž nerozhodný, což pro svěřenkyně trenéra Radka Kačera znamenalo posun v tabulce na 5. místo.

Brno nám bylo tentokrát soupeřem i v 1. lize mužů. Naše béčko si v důležitém utkání vytvořilo v pravou chvíli mírný náskok, který už nepustilo a zvítězilo 10:6. Opačný výsledek bohužel mělo nedělní klání s TJ Agrotec Hustopeče, kdy se našim hráčům nepodařilo najít recept na skvěle hrajícího Vojtěcha Štrofa.

V krasojízdě nadále pokračuje C tým mužů ve 2. lize. V sobotu ani v neděli naši soupeři nedokázali utkání nijak zdramatizovat, a tak si céčko připsalo výhru 10:5 nad Opavou a 10:3 nad TJ Ostrava KST D. Po devíti utkáních se v tabulce 2. ligy s bilancí osmi výher a jedné remízy nadále nacházíme na 2. pozici.