Ligový víkend: Odstartovalo play off Extraligy žen

Datum:
20. 3. 2023

V Extralize žen odehrál v neděli A tým SVS první utkání čtvrtfinálové série s TJ Ostrava KST. Naše hráčky držely s ostravskými favoritkami krok do stavu 3:3, následující dvě dvouhry však připadly hostujícímu celku, který díky tomu zvítězil 5:3. Odveta se bude hrát v sobotu 1. 4. od 14 hodin v Ostravě.

Na domácích stolech zakončily svou prvoligovou sezónu hráčky béčka SVS. V utkáních proti Moravskému Krumlovu a Havlíčkovu Brodu dostaly příležitost Anežka Truněčková, Jana Tomášková a Natálie Ciborová. Tuto příležitost holky náramně využily a každá z nich dokázala alespoň jednou bodovat. V konečném výsledku se však v obou utkáních z výhry 8:2 radovaly soupeřky. Po posledním kole béčku SVS v tabulce patří krásná 5. příčka.

Ligová sezóna tímto víkendem skončila i pro B družstvo Sokola v 1. lize mužů. Náš tým v sobotu výhrou 10:5 zpečetil osud ostravského céčka, které sestupuje do druhé ligy. V neděli se už ale našim hráčům nepodařilo vyzrát na čtvrtý Havířov a své působení v 1. lize nakonec zakončili ve středu tabulky na 6. místě.

Dvě výhry v domácím prostředí si připsalo druholigové céčko mužů. Celky TTC Ostrava i Siko Orlová nastoupily pouze ve třech hráčích, čímž našemu týmu výrazně zvýšily šanci na úspěch. Poskytnutou šanci nakonec céčko proměnilo ve výhry 10:0, resp. 10:5. V druhé lize se naši hráči letos naposledy představí 1. a 2. dubna v utkáních s Borovou a Moravskou Slavií Brno.