Ligový víkend: Dvě vítězná utkání v Extralize žen

Datum:
5. 10. 2021

Po dvou týdenní pauze se na českou pingpongovou scénu vrátily ligové soutěže. Z našich týmů šlo jako první do akce extraligové družstvo žen SVS. Předehrávka proti pražskému El Niňu se hrála v pátek 1. října od 19:00. Pro naše hráčky to bylo v letošní sezoně už čtvrté utkání, kdy došlo až na závěrečnou čtyřhru. Tu nakonec lépe zvládl pár Kubátová – Stakhova a i díky tomu naše hráčky zvítězily 6:4. V utkání zazářila zejména Olesia Stakhova, která k vítězné čtyřhře přidala 3 body z dvouher. Po sobotním volnu zůstaly v neděli holky na vítězné vlně. Tým SKP Sever Ústí nad Labem smetly 6:0 a přidaly už čtvrté vítězství v sezoně. Nutno podotknout, že v aktuální neúplné tabulce je SVS na 1. místě!

Svého zahájení se dočkala 1. liga žen. Ženské béčko do nového ročníku vkročilo důležitým vítězstvím nad SK Svinov. Od začátku utkání holky nepustily své soupeřky do vedení a nakonec zvítězily 7:3. Tříbodovou Kateřinu Ducháčovou doplnila dvěma body Terezie Sazimová a jedním bodem Anežka Truněčková. Úvodní čtyřhra taktéž patřila našim hráčkám. V odpoledním utkání proti SKST Havířov byl průběh i výsledek západu opačný. B tým SVS tentokrát prohrál 3:7.

V 1. lize mužů se našemu béčku moc nedařilo. Proti El Niňu B dokázal bodovat pouze Dan Janovský, a tak zvítězil pražský celek 10:1. V utkání s Elizzou Praha sice byl po čtyřhrách stav vyrovnaný, nicméně ve dvouhrách se opět podařilo bodově prosadit pouze jednomu našemu hráči, tentokrát Milošovi Šlapákovi. Elizza zvítězila 10:2.

Druholigové céčko bylo v sobotu velmi blízko prvnímu vítězství v této sezoně. Utkání proti SK Přerov bylo od začátku velmi vyrovnané a před posledními dvěma dvouhrami byl stav 8:8. Oba duely však lépe zvládli přerovští hráči, čímž zařídili vítězství domácího celku 10:8. V nedělním utkání proti KST Nový Jičín B naši hráči taktéž nenašli recept na soupeře, kterému podlehli 10:4. Ve skvělé formě se ukázal Matyáš Lebeda, který za celý víkend neprohrál jedinou dvouhru.