Ligový víkend: Céčko je ve druhé lize stále bez porážky

Datum:
17. 10. 2022

Z víkendových ligových utkání jsme tentokrát vytěžili jednu výhru a jednu remízu. Pojďme se tedy podívat, jak se jednotlivým týmům dařilo.

A tým žen má za sebou výjezd na sever Moravy. V sobotním utkání holky bojovaly s družstvem Havířova, kterému nakonec podlehly poměrem 6:4 po závěrečné čtyřhře. Bodovat se nepodařilo ani v neděli, kdy byl nad síly našeho týmu celek MH Ostrava. V tomto utkání zvítězily ostravské hráčky 6:2.

Stejně jako áčko začínalo i béčko žen v sobotu utkáním v havířovském Národním tréninkovém centru a následně změřilo síly s týmem SK – Svinov. Obě klání skončila vítězstvím 7:3 domácího celku, i když v obou případech byly holky blízko alespoň remíze.

Prvoligový B tým mužů přivítal na domácích stolech HB Ostrov B a pražskou Elizzu, přičemž oba celky bezpochyby patří mezi favority celé soutěže. V sobotu se naši hráči drželi soupeřů z Prahy až do stavu 4:6, od té chvíle však hosté ani jednou nezaváhali a slavili tak výhru 10:4. Stejný výsledek měl i nedělní souboj s Havlíčkovým Brodem, přičemž do tohoto utkání nezasáhl Vlastimil Buben kvůli extraligovým povinnostem.

Dost možná nejvyrovnanější utkání celého víkendu mělo na svědomí naše céčko v duelu s družstvem SKST Havířov C, v jehož dresu nastoupil náš bývalý hráč Martin Pavlica. I přes to, že si hosté rychle vypracovali slibný náskok 4:0, náš tým bojoval dál a po senzační výhře Adama Huška nad Martinem Pavlicou se dokonce dostal do vedení 6:5. Za stavu 9:7 pro Havířov utkání vyvrcholilo dvěma pětisetovými bitvami, které nakonec ovládli Tomáš Hort a Adam Hušek, čímž pro céčko doslova vyválčili velmi cennou remízu. Neděle pak přinesla ještě veselejší výsledek, když si naši hráči poradili s mužstvem KST Nový Jičín B poměrem 10:3.