Ligový víkend: Bezchybné vystoupení SVS A v Extralize žen

Datum:
18. 1. 2022

Po měsíční pauze se do zápasového kolotoče vrátil náš ženský extraligový tým SVS A. Na domácích stolech přivítal dva celky ze spodní poloviny tabulky, SF SKK El Niňo Praha a SKP Sever Ústí nad Labem. V obou případech měly naše holky utkání pevně v rukou. V sobotním utkání zvítězily 6:2, v nedělním poté 6:1. Díky těmto vítězstvím si SVS upevnilo 5. příčku v průběžné tabulce.

Náročný víkend za sebou mají hráčky SVS B, když se v obou zápasech musely obejít bez pravidelně hrající Adély Zoubkové a Terezie Sazimové. I přesto však holky podaly velmi sympatické výkony. V prvním sobotním utkání proti SK Svinov dokonce byly blízko remíze, když svým soupeřkám podlehly po vyrovnaném boji 4:6. Odpoledne pak nestačily na SKST Havířov B. Své premiérové starty v 1. lize žen si v sobotu odbyly Jana Tomášková a Natálie Ciborová.

B tým mužů čekala dvě utkání s pražskými celky, El Niňem a Elizzou. Sobotní klání ovládlo El Niňo 10:4. Nedělní souboj byl o poznání vyrovnanější. Ve skvělém světle se předvedl Dan Janovský, který poprvé 1. lize „udělal čtyřku“ a pomohl tak našemu týmu k výhře 10:6.

Druholigový C tým o víkendu oběma svém soupeřům statečně vzdoroval, na body to však tentokrát nestačilo. V sobotu podlehl celku SK Přerov A 6:10, v neděli týmu KST Nový Jičín B 5:10. Nedělní utkání však nabídlo dva zajímavé momenty. Kristián Řehounek si odbyl v 2. lize debut a Martin Jirásek dokázal vyhrát všechny své čtyři zápasy.