Ligový víkend: B tým veze důležitou výhru z Českých Budějovic, céčko drží neporazitelnost

Datum:
3. 10. 2022

Do nového ligového ročníku v sobotu vstoupilo béčko mužů, které jako jediné z našich týmů hrálo své zápasy na venkovních stolech. V prvním utkání proti SF SKK El Niňo Praha B šli domácí za stavu 2:2 do trháku a vyhráli šest dvouher v řadě. Nakonec mohl pražský celek slavit pohodlnou výhru 10:3. V neděli byl našemu B týmu soupeřem TBG Swietelsky Pedagog České Budějovice. V jednu chvíli si naši hráči vybojovali slibné vedení 6:2, soupeř však následně začal náskok stahovat. I tak se ale povedlo budějovickou halu dobýt, díky čemuž si v 1. lize připisujeme velmi cennou výhru 10:7.

Z třetí jednoznačné výhry v řadě mohlo mít v sobotu radost céčko, které si poměrem 10:1 poradilo celkem TJ Sokol Jaroměř – Josefov 2. Za celý zápas dokonce náš tým ztratil pouhé čtyři sety!

Do akce šly o víkendu i naše ženská družstva. A tým v Extralize žen sice v sobotu podlehl celku TJ Ostrava KST 6:1, nedělní souboj s MSK Břeclav už ale byl o poznání vyrovnanější. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a za stavu 5:4 pro hostující tým přišla na řadu závěrečná čtyřhra. Tu naštěstí ovládl pár Kubátová-Bártová, který tím odvrátil porážku a vybojoval pro áčko remízu 5:5

Stejným výsledkem dopadl i duel béčka žen s AC Sparta Praha B. I přes nadějné vedení našeho týmu 4:1 hosté dokázali vývoj utkání zdramatizovat a nakonec uhrát remízu 5:5.