Ligové kolo: Skvělé týmové i individuální výkony

Datum:
9. 10. 2023

Úvodní dvě kola 1. ligy žen má za sebou B tým SVS. A jednalo se o velmi vydařený start. Na stolech v Brně i Moravském Krumlově holky zvítězily poměrem 7:3 a v tabulce jim tak zatím patří první příčka. Ve skvělé formě se ukázala Anežka Truněčková, která neprohrála jediný zápas. Navíc na své loňské brilantní výkony navázal dvěma výhrami deblový pár Tereza Jirásková – Terezie Sazimová.

Béčko o víkendu přivítalo v naší herně Ostravu „C“ a Havířov „B“. Proti nabitému ostravskému celku (do utkání nastoupili extraligoví Vít Kadlec, Radim Morávek a Oleksandr Timofieiev) ve dvouhrách dokázal bodovat pouze Vlastimil Buben, a tak po jeho dvou bodech a jedné vítězné čtyřhře náš tým podlehl svému soupeři 3:10. Opačný výsledek mělo nedělní utkání proti Havířovu. Po čtyřhrách jsme vedli 2:0 a zodpovědným výkonem si došli pro druhé vítězství v letošní sezóně.

Na jihu Moravy bojoval druholigový C tým. Proti Znojmu naši hráči celý zápas dotahovali a nakonec na domácí nestačili po výsledku 6:10. V neděli pak v duelu s Brnem nestačil ani bezchybný výkon Dana Janovského, jenž céčku pomohl 4,5 body. Po čtyřech hodinách tak Brno zvítězilo poměrem 10:7.

Na vrchu třetiligové tabulky se po třech kolech drží náš D tým. V sobotu dostal příležitost Vojtěch Daněk, pro kterého to byly první ligové zápasy v kariéře. Tuto premiéru mu ještě víc osladili jeho spoluhráči Karel Brát, Martin Jirásek ml. a Kristián Řehounek, když se po velmi bojovném výkonu postarali o remízu s Tatranem Hostinné. Po zdravotních komplikacích v loňské sezóně předvedl obdivuhodný výkon Karel Brát. Vyhrál všechny své zápasy, a tak „položil čtyřku“ hned v prvním utkání po dlouhé pauze. Po vyrovnané sobotě přišla rychlá neděle, kdy céčko (v sestavě už i s Jakubem Hrunkou) smázlo Sokol Jaroměř-Josefov 10:1.