Ligové kolo: Mužské týmy bez jediné prohry

Datum:
4. 3. 2024

Ligové soutěže pomalu vrcholí a společně s nimi i boje o play off, resp. o záchranu. Pojďme se tedy podívat na to, jak se našim týmům v závěru sezóny daří.

Do posledních dvou utkání půjdou hráčky extraligového SVS z 6. místa. V sobotu holky odehrály další napínavý duel, tentokrát proti Břeclavi. O konečné remíze 5:5 opět rozhodovala čtyřhra, kterou lépe zvládlo hradecké duo Kubátová-Bártová. Do konce základní části nám zbývají utkání s Hodonínem a Havířovem.

Jediné poslední utkání zbývá našim hráčkám v první lize žen. I přes dvě víkendové prohry v Havlíčkově Brodě je jisté, že sezónu zakončíme v klidném středu tabulky. Do utkání s Hodonínem tak holky můžou jít bez jakéhokoliv tlaku.

Klíčovou výhru v boji o play off si připsalo béčko v první lize mužů. Dosavadní lídři tabulky TJ Agrotec Hustopeče o víkendu postrádali zraněného Michala Blinku, a tak nastoupili de facto se 3 hráči. Přesto se ze začátku ujali vedení 6:2. Pak však zavelel k obratu domácích Vlastimil Buben a bravurně zvládnutou otočku zakončil 10. bodem Miloš Šlapák. Po výhře 10:6 se náš tým nachází na 3. pozici.

Bezchybný víkend ve 2. lize má za sebou Dan Janovský. Nejprve v sobotu dirigoval svými 4 body vítězství C týmu 10:5  v Přerově a v neděli proti Opavě přidal k dalším 4 bodům i výhru ve čtyřhře. Skvěle Dana doplňoval i zbytek týmu ve složení: Tomáš Hort, Adam Hušek a Kristián Řehounek. Céčko je rovněž velmi blízko play off, v tabulce mu patří 5. příčka a má stejně bodů jako čtvrté Brno.

Nesmírně vyrovnaná je tabulka 3. ligy skupiny C. V té náš D tým po dvou výhrách poskočil na 8. místo. Mezi 3. a 9. příčkou je však bodový rozdíl pouhých 5 bodů, a proto bude dost důležité i skóre. To jsme si po dvou výhrách 10:2 proti Slavoji Praha a TTC Říčany značně vylepšili a před posledním ligovým víkendem máme situaci ve svých rukou.