KPJ: Na krajských přeborech jsme dominovali

Datum:
20. 1. 2020

O víkendu 18. a 19. 1. 2020 se uskutečnily krajské přebory jednotlivců. V sobotu byly na řadě kategorie dospělých a staršího žactva v Hostinném, v neděli pak kategorie dorostu ve Voděradech a nejmladších žáků v Jaroměři.

Mezi dospělými se našim hráčům opravdu dařilo. Ve dvouhře žen tvořily semifinálovou čtveřici tři hráčky našeho klubu: Tereza Jirásková, Martina Nováková a Tereza Bártová. Celkové vítězství slavila Tereza Jirásková. Ve finále zdolala Martinu Novákovou a během celého turnaje neztratila ani set. Mezi muži jsme měli na stupních vítězů dokonce čtyřnásobné zastoupení. Ve čtvrtfinále dokázal Dan Janovský zaskočit druhého nasazeného hráče Lukáše Foffa a v semifinále tak doplnil Vlastimila Bubna, Tomáše Horta a Jana Mokrejše. Z vítězství se nakonec radoval Buben, který ve finále porazil Horta. Ve čtyřhře mužů dosáhla na zlato dvojice Buben – Hort, bronz brali Janovský s Brátem. Mezi ženami skončily Jirásková s Novákovou na druhém místě a Bártová s Ducháčovou na třetím místě. Buben nakonec získal i třetí zlato poté, co s Jiráskovou ovládli soutěž smíšené čtyřhry. V mixu se dařilo i dvojici Jirásek – Ducháčová, která získala bronz.

Současně se soutěžemi dospělých se hrály v Hostinném i kategorie starších žáků.  Ve dvouhře si nejlépe vedla Adéla Zoubková, jejíž cesta turnajem skončila až ve finále. Na třetím místě se umístila Anežka Truněčková, mezi chlapci bylo nejlepším výsledkem páté místo Kristiána Řehounka. Ve čtyřhře získala bronzovou medaili dvojice Zoubková – Truněčková.

V neděli získali titul krajského přeborníka ve dvouhře dorostu Jan Mokrejš a Tereza Bártová. Na druhém místě pak skončili Dan Janovský a Martina Nováková. Ve čtyřhře dorostenek zvítězila Martina Nováková s Eliškou Koďouskovou (SK Dobré) a bronzové medaile braly dvojice Bártová – Ducháčová a Zoubková – Truněčková. Mezi dorostenci získal zlatou medaili pár Mokrejš – Janovský, který porazil ve finále Matyáše Lebedu s Martinem Truněčkem.  Z mixu si stříbro nakonec odvezli Mokrejš s Novákovou.

V kategorii nejmladších žáku dosáhla Dorothea Ferbasová na bronzovou medaili ve dvouhře, ve čtyřhře s Adélou Bártovou poté získaly dokonce medaili stříbrnou. Do semifinále čtyřhry chlapců se dostala dvojice Vícha – Fidler, další bronzovou medaili přidal Jan Vícha ve smíšené čtyřhře s Natálií Ciborovou.