Jan Mokrejš zakončil kategorii dorostu bronzem na MČR

Datum:
12. 10. 2020

O víkendu 9. a 10. října se v Havířově uskutečnilo velmi netradiční mistrovství České republiky dorostenců a dorostenek, na kterém vzhledem k hygienickým opatřením byly zrušeny soutěže čtyřher a mixů. V sobotu hráli pouze chlapci a v neděli pouze dívky. Náš oddíl měl na tomto šampionátu opět početné zastoupení.

Do hlavní soutěže dorostenců byli přímo nasazení čtyři naši hráči. Přes první kolo se probojovali Jan Mokrejš a Dan Janovský, který hned v úvodním zápase prokázal pevné nervy a vyhrál 4:3. Ve druhém kole byli oba blízko vyřazení. Dan Janovský prohrával s Vítem Kadlecem (TJ Ostrava KST) 0:3 a Jan Mokrejš s Janem Kramešem (TTC Elizza Praha) 1:3, ale své zápasy nakonec úspěšně zvrátili. Mezi osmi nejlepšími juniory poté Dan Janovský nestačil na pozdějšího vítěze šampionátu Šimona Bělíka (TTC Ostrava 2016). Janu Mokrejšovi se podařilo porazit Radima Morávka (TJ Ostrava KST) a postoupil tak do semifinále, ve kterém podlehl Františkovi Onderkovi (TJ Ostrava KST). Ladislav Dobiáš a Matyáš Lebeda skončili v 1. kole finále „B“, Martin Truněček ve čtvrtfinále finále „C“.

Mezi dorostenkami jsme měli nasazené dvě hráčky a z kvalifikace se do hlavní soutěže probojovala také Adéla Zoubková. Prvním kolem prošla Tereza Bártová díky výhře nad Patricií Segetovou (Sokol Děhylov). I ve druhém kole se Tereze dařilo a Terezu Ajdini (Krupka) přesvědčivě přehrála 4:1. Ve čtvrtfinále bohužel nestačila na nasazenou jedničku Janu Vašendovou (TJ Ostrava KST). Ve finále „B“ Kateřina Ducháčová skončila v 1. kole, Adéla Zoubková finále „B“ vyhrála.

Kompletní výsledky turnaje najdete zde.