ELM: Výhra v Praze a další příležitosti pro mladé hráče

Datum:
1. 2. 2021

Náš extraligový tým mužů má za sebou další tři utkání, ze kterých si hlavně odvezl důležitou výhru proti pražskému El Niňu. Jak již několikrát zmínil trenér Michal Lebeda st., v současnosti naše družstvo trápí několik zdravotních problémů, a tak je velmi těžké poskládat sestavu na dvě utkání týdně. Příležitost tak opět dostali i hráči ze soupisky 1. a 2. ligy.

V pátek 22. ledna nás čekalo první utkání z „pražského dvojboje“ proti KT Praha. Do hlavního města jsme přijeli ve složení: Vlastimil Buben, Jan Mokrejš a Tomáš Hort. Sestava soupeřů vypadala následovně: Martin Olejník, Tomáš Pavelka a Martin Koblížek. Po první dvouhře, ve které podlehl Jan Mokrejš Martinovi Olejníkovi, vedl Vlastimil Buben nad Tomášem Pavelkou už 2:0 na sety, zkušený tahoun domácího celku se však dokázal vzchopit a otočit zápas na 3:2. V poslední dvouhře prohrál Tomáš Hort s Martinem Koblížkem.

KT Praha – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 3:0

Martin OLEJNÍK – Jan MOKREJŠ 3:0 (3,9,6), Tomáš PAVELKA – Vlastimil BUBEN 3:2 (-5,-9,8,4,5), Martin KOBLÍŽEK – Tomáš HORT 3:0 (6,5,5).

Dva dny poté, v neděli 24. ledna, jsme v posílené sestavě znovu zamířili do Prahy, tentokrát na půdu celku SF SKK El Niňo Praha. Za náš tým nastoupili: Marek Klásek, Vlastimil Buben a Martin Pavlica. Za domácí se představili: Jakub Zelinka, Filip Černota a Petr Kaucký. Poté, co Vlastimil Buben nestačil na Jakuba Zelinku, vyrovnal stav utkání Marek Klásek výhrou nad Filipem Černotou. Ve třetím duelu byl nad síly Martina Pavlici Petr Kaucký, nicméně Marek Klásek znovu srovnal vítězstvím nad Jakubem Zelinkou. Dramatické utkání dovedl do vítězného konce Vlastimil Buben, když přehrál domácího Filipa Černotu.

SF SKK El Niňo Praha – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 2:3

Jakub ZELINKA – Vlastimil BUBEN 3:1 (9,-6,3,3), Filip ČERNOTA – Marek KLÁSEK 1:3 (4,-9,-7,-9), Petr KAUCKÝ – Martin PAVLICA 3:1 (9,-10,9,4), Jakub ZELINKA – Marek KLÁSEK 2:3 (4,-9,-6,3,-11), Filip ČERNOTA – Vlastimil BUBEN 1:3 (-4,-10,7,-7).

V třetím venkovním utkání v řadě jsme si ve čtvrtek 28. ledna vyjeli až do západních Čech, kde jsme se v přímém přenosu televize Arena Sport utkali s tamním týmem SKST Cheb. Naše pozměněná sestava vypadala takto: Vlastimil Buben, Jan Mokrejš a Dan Janovský. Trenér domácích vybral tyto hráče: Antonína Gavlase, Davida Štěpánka a Ondřeje Květona. V úvodních dvouhrách podlehli Jan Mokrejš i Vlastimil Buben svým soupeřům shodně 1:3. Ve třetím zápase svedl vyrovnaný souboj Dan Janovský s Ondřejem Květonem, ve kterém byl na konci šťastnější hráč západočeského celku. Za zmínku stojí krásné gesto fair play Dana Janovského, jenž v koncovce třetího setu přiznal soupeři prasátko.

SKST Cheb – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 3:0

Antonín GAVLAS ml. – Jan MOKREJŠ 3:1 (4,7,-9,5), David ŠTĚPÁNEK – Vlastimil BUBEN 3:1 (10,10,-3,7), Ondřej KVĚTON – Dan JANOVSKÝ 3:2 (-5,6,8,-8,9).

V tabulce se nacházíme na 6. místě. Tento týden nejprve v pátek 5. února přivítáme doma SKST Charvát Havířov a v sobotu 6. února zamíříme do haly TJ Ostrava KST. Obě utkání začnou v 15:00.