ELM: Náročné dvojkolo s důležitou výhrou

Datum:
18. 1. 2021

V pátek 15. 1. 2021 jsme sehráli důležité utkání Extraligy mužů proti SKST Liberec. Severočeši přijeli do našeho města ve složení: Jakub Seibert, Michal Blinka a David Průša. Náš tým se musel obejít bez zraněné jedničky Jakuba Crhy, a tak vypadala sestava následovně: Vlastimil Buben, Marek Klásek a Jan Mokrejš. Začátek utkání vyšel mnohem lépe celku z Liberce. Ač byl průběh prvních dvou zápasů vyrovnaný, téměř všechny koncovky důležitých setů získal soupeř, který se dostal do vedení 2:0. Poté porazil Jan Mokrejš Davida Průšu 3:0 a utkání se začalo dramatizovat. Vlastimil Buben v následujícím zápase zvládl pátý set proti Jakubovi Seibertovi, čímž vyrovnal stav na 2:2. V rozhodující dvouhře prokázal své obrovské zkušenosti Marek Klásek, když porazil Michala Blinku 3:0, a dovedl tak obrat našeho týmu k vítězství 3:2.

Sokol PP Hradec Králové 2 – SKST Liberec 3:2

Vlastimil BUBEN – Michal BLINKA 1:3 (9,-8,-9,-11), Marek KLÁSEK – Jakub SEIBERT 1:3 (-9,5,-11,-4), Jan MOKREJŠ – David PRŮŠA 3:0 (5,9,9), Vlastimil BUBEN – Jakub SEIBERT 3:2 (-11,8,7,-7,9), Marek KLÁSEK – Michal BLINKA 3:0 (5,7,6).

Den poté, v sobotu 16. 1. 2021, dorazil k dalšímu utkání lídr celé soutěže, HB Ostrov. Za hosty nastoupili: Michal Obešlo, Radek Skála a Tomáš Tregler. Sestava našeho celku byla oproti pátku obměněna: Vlastimil Buben, Michal Lebeda ml. a Matyáš Lebeda. V první dvouhře potvrdil Vlastimil Buben svou formu a přehrál Radka Skálu 3:1. Michal Lebeda ml., který v Extralize nastoupil po dvou letech a osmi měsících, velmi trápil Michala Obešla. Obešlo však potvrdil roli favorita, když nakonec zvítězil 3:1. Následně Matyáš Lebeda podlehl Tomáši Treglerovi 3:0. Vlastimil Buben opět skvěle nastoupil do zápasu proti Michalovi Obešlovi a rychle se dostal do vedení 2:0 na sety. Nicméně Obešlo opět dokázal zvrátit zápas ve svůj prospěch, a tak celek HB Ostrov zvítězil 3:1.

Sokol PP Hradec Králové 2 – HB Ostrov 1:3

Vlastimil BUBEN – Radek SKÁLA 3:1 (8,-8,10,8), Michal LEBEDA ml. – Michal OBEŠLO 1:3 (9,-6,-9,-3), Matyáš LEBEDA – Tomáš TREGLER 0:3 (-4,-6,-4), Vlastimil BUBEN – Michal OBEŠLO 2:3 (1,3,-11,-10,-7).

V tabulce se po sedmi odehraných zápasech nacházíme na 4. místě. Další utkání sehrajeme v pátek 22. 1. a v neděli 24. 1. v Praze. Páteční souboj proti KT Praha začne v 18:00 a nedělní duel s SF SKK El Niňo Praha v 16:00.

Foto: František Zálewský