ELM: Dvě dramatická utkání, jedno s vítězným koncem

Datum:
10. 2. 2021

Extraliga mužů pokračuje v rychlém tempu a naše družstvo má za sebou další dvojkolo. Nejdříve jsme o tři body soupeřili s SKST Havířov v pátek 5. února. Havířovští k nám přijeli v plné sestavě: Ondřej Bajger, Petr David a Jan Valenta. Trenér Michal Lebeda st., stále postrádající jedničku Jakuba Crhu, postavil sestavu takto: Martin Pavlica, Marek Klásek a Vlastimil Buben. Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané, vedení se neustále přesouvalo z jedné strany na druhou. V rozhodujícím zápase si ve čtvrté sadě vypracoval Marek Klásek proti Bajgerovi několik matchballů, nicméně svých šancí na ukončení zápasu bohužel nevyužil. Pátou sadu ovládl Bajger opět v koncovce, a tak i celé utkání skončilo vítězstvím Havířova 3:2.

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – SKST Charvát Havířov 2:3

Martin PAVLICA – Ondřej BAJGER 0:3 (-6,-3,-3), Marek KLÁSEK – Petr DAVID 3:0 (7,7,5), Vlastimil BUBEN – Jan VALENTA 3:1 (-10,10,9,6), Martin PAVLICA – Petr DAVID 1:3 (-8,-11,7,-10), Marek KLÁSEK – Ondřej BAJGER 2:3 (-6,4,9,-12,-9).

Ani ne za 24 hodin po konci utkání proti Havířovu už byli naši hráči, v sobotu 6. února, na cestě do Ostravy. Do klání s místním týmem TJ Ostrava KST jsme nastoupili v nepozměněném složení: Vlastimil Buben, Marek Klásek a Martin Pavlica. Za domácí celek nastoupila trojice mladíků: Tomáš Martinko, František Onderka a Adam Štalzer. V tomto utkání naši hráči dvakrát dotahovali jednobodovou ztrátu, čímž utkání opět dospělo k pátému rozhodujícímu zápasu. V něm se opět představil Marek Klásek. V souboji s Onderkou nedal svému soupeři žádnou šanci, zvítězil 3:0 a dovedl tak tentokrát náš tým k velmi vydřenému vítězství.

TJ Ostrava KST – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 2:3

Tomáš MARTINKO – Marek KLÁSEK 3:2 (-4,8,-7,6,8), František ONDERKA – Vlastimil BUBEN 1:3 (7,-6,-8,-4), Adam ŠTALZER – Martin PAVLICA 3:1 (7,-6,-8,-4), Tomáš MARTINKO – Vlastimil BUBEN 0:3 (-6,-9,-9), František ONDERKA – Marek KLÁSEK 0:3 (-7,-5,-8).

V tabulce se aktuálně nacházíme na 7. pozici. Příští utkání sehrajeme už ve čtvrtek 11. února 2021 znovu proti TJ Ostrava KST. Přímý přenos z tohoto utkání bude vysílat televize Arena Sport, zároveň ho bude možné sledovat i na webu PPTV. Začátek utkání je v 18:00. Odkaz na přímý přenos ZDE.