Družstvo kadetek zvítězilo na MČR v Ostravě

Datum:
24. 8. 2020

Během uplynulého víkendu proběhlo v Ostravě mistrovství České republiky družstev staršího žactva a dorostu. V sobotním programu kategorie staršího žactva jsme sice měli zastoupení pouze v soutěži starších žákyň, kde se však náš tým kadetek ve složení Tereza Bártová, Adéla Zoubková, Anežka Truněčková a Jana Tomášková předvedl v plné síle. Na první zápas si holky musely chvíli počkat, protože úvodní kolo jim přineslo volný los. V druhém kole jednoznačně smetly družstvo SK Dobré B 3:0 a postoupily do semifinále. Ani v semifinálovém boji nepřipustily po další výhře 3:0 žádné drama, tentokrát proti týmu AC Sparta Praha. Ve finále začal souboj s SK Dobré A opět lépe pro náš tým. V úvodních dvouhrách zvítězila nejprve Adéla Zoubková nad Adélou Sazimovou 3:1 a stejným výsledkem si poradila Tereza Bártová s Vendulou Šichanovou. Neskutečnou jízdu turnajem holky zakončily výhrou ve čtyřhře 3:0, což pro ně znamenalo zisk zlatých medailí včetně titulu mistryň České republiky.

Neděle přinesla boje o mistrovské tituly kategorie dorostu, kde jsme už měli družstvo nejen dorostenek, ale i dorostenců. Dorostenci v sestavě Jan Mokrejš, Dan Janovský, Matyáš Lebeda, Ladislav Dobiáš, Martin Truněček a Kristián Řehounek přešli v prvním kole přes KST Blansko. Boj o semifinále proti SK DDM Kotlářka Praha začal pro naše dorostence slibně, avšak favorité z Prahy dokázali stav zápasu otočit z 0:1 na 3:1. V boji o konečné umístění kluci následně porazili TTC Elizzu Praha a prohráli s týmem SKST Liberec. V konečném pořadí tak skončili na 6. místě.

I tým dorostenek ve složení Martina Nováková, Tereza Bártová, Adéla Zoubková a Kateřina Ducháčová prošel prvním kolem, ve kterém naše holky porazily TTC Ústí nad Orlicí 3:0. Bohužel, podobně jako dorostenci, poté nestačily na soupeřky z SK DDM Kotlářky Praha, kterým podlehly 0:3. V zápasech o konečné 5. – 8. místo dorostenky nejdříve podlehly týmu SKST Liberec, ale nakonec si alespoň spravily chuť výhrou nad KST Blansko. Celkově našim dorostenkám v turnaji připadlo 7. místo.