BTM: Úspěšný start na turnajích v Praze

Datum:
14. 9. 2021

Naše mladé naděje mají za sebou úspěšný start v novém ročníku bodovacích turnajů mládeže. Na prvních turnajích v Praze dohromady posbírali 5 medailí a spoustu dalších skvělých umístění.

Dvouhře děvčat v kategorii U17 kralovala Tereza Bártová. Během celého turnaje nenašla jedinou přemožitelku a ve finále po pětisetové bitvě zdolala i nasazenou jedničku Helenu Sommerovou (SK DDM Kotlářka Praha). Do finále se probojoval i Matyáš Lebeda ve dvouhře chlapců. V souboji o zlato nestačil na Štěpána Brhela (HB Ostrov), a tak z toho byla stříbrná medaile. Stejného výsledku dosáhl i ve čtyřhře s Danielem Košťálem (SKST Havířov), a tak přidal do oddílové sbírky již třetí medaili.

Mezi nejmladšími hráči a hráčkami, v kategorii U13, si Hynek Novák, Jan Vícha, Adéla Bártová a Dorothea Ferbasová připsali několik cenných vítězství jak v kategorii A, tak i v kategorii B.

V kategorii U15 se z našich hráčů a hráček nejlépe umístil Kristián Řehounek, který dokázal vyhrát svou základní skupinu. V hlavní soutěži přidal ještě jedno vítězství, což poprvé v kariéře vyneslo dělené 5. místo na BTM. Čtvrtou oddílovou medaili přidala Anežka Truněčková spolu se svou spoluhráčkou Andreou Slámovou (TSM Kladno) ve čtyřhře dívek.

Nejvíce zástupců v hlavní soutěži jsme měli v kategorii U19. Ze základních skupin postoupili Dan Janovský, Matyáš Lebeda, Martin Truněček a Kateřina Ducháčová. Zejména u posledních dvou zmiňovaných šlo o velmi milá překvapení. Náš známý obranář by se dal dokonce považovat za skokana turnaje, když jako 25. nasazený hráč vyhrál svou skupinu a nakonec se radoval z děleného 9. místa. Ke všemu navíc přidal velmi cenné vítězství nad extraligovým hráčem SKST Hodonín, Štěpánem Brhelem. Stejného umístění dosáhli i Matyáš Lebeda a Dan Janovský. Kateřina Ducháčová také dokázala překonat své nasazení, když po dvou pětisetových bitvách vybojovala postup ze skupiny. Z její účasti ve vyřazovacích bojích bylo takéž dělené 9. místo. Adéla Zoubková si z turnaje odvezla bronzovou medaili ze čtyřhry , kterou získala společně s Helenou Sommerovou.

Příští BTM se uskuteční 16. – 17. října v Ostravě a Havířově.