BTM: Tereza Bártová získala ve dvouhře cenné stříbro

Datum:
4. 2. 2020

V prvním únorovém víkendu zavítal seriál bodovacích turnajů mládeže do východních Čech. Turnaje se konaly v Jaroměři a Hostinném, kde se představilo i mnoho našich hráčů.

V sobotu se hrály kategorie dorostu v Jaroměři a kategorie mladšího žactva v Hostinném. Ve dvouhře dorostu jsme měli ve čtvrtfinále dvojí zastoupení v podobě Dana Janovského a Terezy Bártové. Tereza Bártová navíc získala s Helenou Sommerovou (SK DDM Kotlářka Praha) bronz ve čtyřhře. Úspěch zaznamenala i Adéla Zoubková, která skončila v turnaji B v semifinále a pro příští BTM se kvalifikovala do turnaje A. Mezi mladšími žáky skončil nejlépe Šimon Zoubek na děleném 9. místě. Pěkného výsledku dosáhli v turnaji B Matěj Landa a Jana Tomášková, kteří došli shodně do čtvrtfinále.

V nedělním programu se v Jaroměři představili starší žáci a v Hostinném nejmladší žáci. V Jaroměři opět zářila Tereza Bártová, jejíž cesta turnajem skončila až ve finále. Adéla Zoubková obsadila ve dvouhře dělenou 9. pozici. Do osmifinále se probojovaly v mladších žákyních i Natálie Ciborová a Dorota Ferbasová.  Cenná vítězství v útěše zaznamenali Hynek Novák, Jan Vícha a Adéla Bártová.