BTM: Stříbrná Anežka Truněčková

Datum:
17. 1. 2023

Po necelých dvou měsících se do Vlašimi vrátil seriál bodovacích turnajů mládeže, který taktéž zavítal do pražských sportovních center Řepy a Hostivice.

V sobotu v kategorii U19 jsme nasbírali celkem 5 medailí. První z nich byl bronz Terezy Bártové ve dvouhře dívek. Do hlavního pavouka se dostala i Adéla Zoubková, která nakonec skončila mezi 12 nejlepšími hráčkami. Mezi chlapci došli Matyáš Lebeda a Martin Truněček do čtvrtfinále, resp. osmifinále. Zisk zlata ve čtyřhře slavili Matyáš Lebeda s Danielem Košťálem (SKST Havířov), zatímco Martin Truněček s Kristiánem Řehounkem po skvělých výkonech obsadili 3. místo. Spolupráce mezi Hradcem a Havířovem přinesla ovoce i v dívčí čtyřhře, když si Tereza Bártová společně s Lucií Juchelkovou domů odvezly stříbrnou medaili.

Mezitím se do finále dvouhry ve Vlašimi v kategorii U15 probojovala Anežka Truněčková, a získala tak stříbrnou medaili. Jana Tomášková obsadila dělenou 9. příčku. I v turnaji B jsme měli svou finalistku, kterou byla Adéla Bártová. Až do semifinále dokráčela Dorothea Ferbasová a Natálie Ciborová se umístila mezi 32. Hynek Novák ve dvouhře chlapců turnaje B skončil v osmifinále.

Nedělní program zahrnoval turnaje kategorií U17 a U13. Anežka Truněčková v U17 postoupila ze skupiny a v hlavní soutěži došla do osmifinále. Jana Tomášková hrála v turnaji B, kde se prokousala do semifinále, a zajistila si tak účast v turnaji B na příštím BTM.

Ve zbývající kategorii U13 si Adéla Bártová a Dorothea Ferbasová vybojovaly postup mezi nejlepších 8, resp. 12 hráček. Dařilo se nám i v turnaji B, když ze skupiny dokázali postoupit hned tři naši hráči. Až do čtvrtfinále se probojoval Vojtěch Daněk, zatímco se Antonín Hejduk umístil na děleném 9. a Antonín Horák na děleném 17. místě.