BTM: Skvělý začátek v novém roce

Datum:
10. 1. 2022

Během uplynulého víkendu se v Havířově uskutečnily první bodovací turnaje mládeže v roce 2022. Kvůli koronavirovým opatřením byl počet startujících omezen, a tak se konaly pouze turnaje kategorie A.

Sobota patřila kategoriím U13 a U17. Mezi nejmladšími hráči a hráčkami byla naším jediným zástupcem Dorothea Ferbasová, která se dostala do druhého kola útěchy.

Ve dvouhře chlapců v kategorii U17 postoupil Matyáš Lebeda až do čtvrtfinále, kde však podlehl Danielovi Košťálovi v pátém setu a na medaili tentokrát nedosáhl. Tereza Bártová dokázala na postup ze skupiny navázat i v hlavní soutěži. Důležité utkání o postup do semifinále zvládla a vybojovala bronzovou medaili. Další cenný kov přidala ve čtyřhře, kterou se svou spoluhráčkou Helenou Sommerovou (SK DDM Kotlářka Praha) suverénně ovládla.

Nedělní program přinesl napínavé souboje v kategoriích U15 a U19. Anežce Truněčkové i Kristiánovi Řehounkovi se podařilo probojovat do vyřazovacích částí dvouhry kategorie U17, kde se oba umístili na děleném 9. místě. Ve čtyřhře to opět cinklo, protože Kristián Řehounek se svým spoluhráčem Ondřejem Morávkem (Jiskra Strážnice) došli až do finále a radovali se tak ze stříbrných medailí.

Nejširší hráčské zastoupení jsme opět měli v kategorii U19. Mezi chlapci postoupili ze skupin Dan Janovský, Matyáš Lebeda i Martin Truněček. Nejdále z nich nakonec dokráčel Dan Janovský, který získal bronzovou medaili. Stejného výsledku dosáhla i Tereza Bártová ve dvouhře dívek, jež v neděli dokázala zopakovat i zlato ve čtyřhře s Helenou Sommerovou. V útěše došla Kateřina Ducháčová do čtvrtfinále a Adéla Zoubková do semifinále.