BTM: Skvělá Anežka Truněčková a 6 medailí ze čtyřher

Datum:
23. 2. 2022

Únorové bodovací turnaje mládeže se konaly v Jaroměři a Hostinném. Ve druhém jmenovaném městě začal v sobotu turnaj kategorie U15, který se mimořádně povedl Anežce Truněčkové a Janě Tomáškové. Obě dívky postoupily v divizi A ze základní skupiny do hlavní soutěže. Jana Tomášková následně skvěle zvládla své utkání v prvním kole a po výhře 3:0 nad Eliškou Čermákovou (SK Dobré) postoupila mezi 8 nejlepších hráček. Ještě o kolo dál se podařilo probojovat Anežce Truněčkové díky výhře 3:2 nad Věrou Jaramillo (Sokol Plzeň V), což pro Anežku znamenalo zisk bronzové medaile. Ve čtyřhře pak se svou spoluhráčkou Andreou Slámovou (TSM Kladno) přidala další bronz. V divizi B došla Natálie Ciborová až do čtvrtfinále, Dorothea Ferbasová se umístila na 2. místě v útěše. Mezi chlapci byl naším jediným zástupcem Kristián Řehounek, jehož cesta turnajem skončila v osmifinále.

Souběžně s turnajem U15 se v sobotu v Jaroměři odehrál turnaj kategorie U19, kde si postup ze skupiny vybojovali Dan Janovský, Martin Truněček a Tereza Bártová. Přes první kolo se podařilo dostat pouze Danovi Janovskému, který došel až do čtvrtfinále. Adéla Zoubková ovládla útěchu dívek. Ve čtyřhře slavili Dan Janovský s Bořkem Otáhalem (SKST Havířov) a Martin Truněček s Jakubem Fenclem (SKST Baník Most) zisk bronzových medailí, v případě Martina Truněčka se dokonce jedná o jeho první medaili z BTM v kariéře. Tereza Bártová vytvořila pár s Kristýnou Kacálkovou (SKST Děčín) a toto nové spojení vyneslo holkám medaili stříbrnou.

V neděli pokračoval turnaj v Jaroměři kategorií U17. Zatímco Anežka Truněčková navázala na své výkony ze soboty a došla až do čtvrtfinále ve dvouhře dívek, Tereza Bártová potvrdila své nasazení a vybojovala tak stříbrnou medaili. Ve čtyřhře si pak společně došly pro bronz. Ve dvouhře chlapců postoupil Kristián Řehounek po velmi cenných výhrách ze základní skupiny, v hlavní soutěži se nakonec umístil na děleném 17. místě. Jana Tomášková vyhrála útěchu v divizi B.

Poslední kategorií je U13, jejíž turnaj se odehrál v neděli v Hostinném. Ve dvouhře dívek v divizi A skončily Adéla Bártová s Natálií Ciborovou ve čtvrtfinále útěchy. Dorothea Ferbasová došla v útěše o jedno kolo dál, tedy do semifinále. Hynek Novák se po postupu ze skupiny v divizi B umístil na děleném 9. místě, Jakub Fidler se probojoval do čtvrtfinále útěchy.