BTM: Na severu Čech se nám dařilo zejména ve čtyřhrách

Datum:
7. 1. 2020

Tento víkend se v Liberci a Jablonci nad Nisou uskutečnily první bodovací turnaje mládeže v novém kalendářním roce a na severu Čech se představili i hráči našeho klubu.

V sobotu se v Jablonci nad Nisou konaly soutěže dorostenců. Ve dvouhře nejvíce zazářili Dan Janovský a Anna Klempererová, kteří došli až do čtvrtfinále. Pěkným výsledkem je i dělené deváté místo Matyáše Lebedy. Ze čtyřher dokonce naši hráči vezou tři stříbrné medaile poté, co se do finále dostaly páry Janovský – Mokrejš a Bártová – Sommerová (SK DDM Kotlářka Praha).  V Liberci mezitím probíhal turnaj mladších žáků, kde si nejlépe vedli Kristián Řehounek a Šimon Zoubek. Ve dvouhře se oba dostali do osmifinále, v soutěžích čtyřher společně skončili ještě o kolo dál, tedy ve čtvrtfinále.

V neděli, stejně jako v sobotu, vybojovali naši hráči další tři cenné kovy. Nejdříve dosáhl Matyáš Lebeda ve dvouhře starších žáků na bronzovou medaili, ke které poté přidal ještě stříbro ze čtyřhry s Danielem Košťálem (SKST Baník Havířov). Medaili ve čtyřhře získala i Adéla Zoubková společně s Helenou Sommerovou (SK DDM Kotlářka Praha), v tomto případě se jednalo o medaili bronzovou. V turnaji B skončila Anežka Truněčková na děleném pátém místě. Mezi nejmladšími žáky a žákyněmi dosáhly na nejlepší umístění ve dvouhře Natálie Ciborová a Dorota Ferbasová, které shodně skončily na děleném devátém místě. Dorota Ferbasová poté ještě došla s Adélou Bártovou do čtvrtfinále čtyřhry.