BTM: Mládeži se start do nové sezony náramně povedl

Datum:
12. 9. 2022

První letošní bodovací turnaje mládeže přinesly mnoho medailí, podobně jako srpnové Satellity. Turnaje všech kategorií se jako obvykle konaly v Praze.

Sobotní kategorii U19 suverénně ovládla Tereza Bártová. Za celý turnaj neprohrála jediný zápas, a domů si tak odvezla zlatou medaili ze dvouhry i čtyřhry. Dvě medaile po skvělých výkonech vybojoval i Matyáš Lebeda, ve dvouhře skončil na druhém nejvyšším stupínku a ve čtyřhře bral se spoluhráčem Danielem Košťálem (SKST Havířov) bronz. Druhou bronzovou medaili vybojoval ve čtyřhře pár Kateřina Ducháčová – Adéla Zoubková. Martin Truněček došel do osmifinále dvouhry chlapců, Kristián Řehounek dosáhl stejného výsledku v turnaji B.

V sobotu se hrála i kategorie U15, ve které byla největším úspěchem stříbrná medaile páru Anežka Truněčková – Jana Tomášková. Ve dvouhře skončila Anežka Truněčková těsně pod stupni vítězů, tedy ve čtvrtfinále. Na pódium se však podařilo probojovat Natálii Ciborové v turnaji B, kde obsadila 3. příčku. Do čtvrtfinále turnaje B došly Adéla Bártová i Dorothea Ferbasová. Mezi chlapci se v turnaji B nejlépe umístil Hynek Novák na dělené 17. pozici, Jan Vícha a Jakub Fidler skončili na děleném 33. místě. Danielovi Novákovi se do vyřazovacích bojů postoupit nepodařilo.

Druhý hrací den patřil kategorií U13 a U17. Mezi dívkami U13 Adéla Bártová téměř napodobila sobotní výkon své sestry Terezy, když ve dvouhře vybojovala bronz a ve čtyřhře s Dorotheou Ferbasovou stříbro. Dorothea Ferbasová postoupila ze skupiny a ve dvouhře jí nakonec patřilo 9. až 12. místo. Jakub Fidler dokráčel v útěše chlapců až do semifinále, Jan Vícha vypadl v osmifinále. V turnaji B si naši hráči rovněž připsali skvělé výsledky, když se Antonín Horák a Vojtěch Daněk dostali mezi 16 nejlepších. Antonín Hejduk ani Matěj Hercík ze svých skupin tentokrát nepostoupili.

Ve zbývající kategorii U17 se Anežka Truněčková ve dvouhře umístila na děleně 9. pozici. V útěše chlapců skončil Kristián Řehounek ve čtvrtfinále a do osmifinále turnaje B se probojovaly Jana Tomášková i Natálie Ciborová.