BTM: Jana Tomášková a Adéla Bártová v Brně zazářily

Datum:
8. 2. 2022

Kvůli epidemickým opatřením byly na nedávném BTM odloženy všechny turnaje kategorie B. Ty se nakonec uskutečnily během minulého víkendu a zúčastnilo se jich i několik hráčů a hráček našeho oddílu.

V Brně proběhl turnaj jak kategorie U13, tak kategorie U15. V kategorii U13 skončili Jan Vícha a Daniel Novák v útěše dvouhry chlapců mezi osmi nejlepšími. Ve čtyřhře poté vybojoval pár Jan Vícha – Jakub Fidler bronzovou medaili. Adéla Bártová mezi dívkami hladce prošla základní skupinou a podobně si vedla i v hlavní soutěži, kterou nakonec vyhrála bez ztráty jediného setu.

V kategorii U15 jsme měli dvě zástupkyně, Janu Tomáškovou a Dorotheu Ferbasovou. Obě hráčky si nejdříve vybojovaly postup ze základních skupin. Ve vyřazovacích kolech poté Dorothea Ferbasová skončila ve čtvrtfinále a Jana Tomášková ve finále, takže si domů odvezla stříbrnou medaili. Ve čtyřhře pak společně vybojovaly medaili bronzovou.